03.02.2021
Valkas novada gada sporta pasākums - 11. Valkas starptautiskais turnīrs pāriem badmintonā

Jau vienpadsmito gadu pēc kārtas Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā augustā pulcējas prāvs badmintona entuziastu pulks. Šogad Valkas novada gada pasākumā laurus plūc 11. starptautiskais badmintona turnīrs pāriem, kas šogad, spītējot ierobežojumiem, spēja kopā savest 162 badmintona piekritējus. Rekords sasniegts pāris gadus atpakaļ, kad kopā turnīrā piedalījās 193 dalībnieks. Galveno spēlētāju daļu, protams, sastāda tieši Latvijas un Igaunijas iedzīvotāji, bet katru gadu turnīrs piesaista arī mūsu platuma grādiem ne visai raksturīgus viesus no visas pasaules.

 

Vjačeslavs Baskovs šogad saņēma balvu arī no Latvijas badmintona federācijas par šī turnīra rīkošanu.

 

        

Vai ir kāds spilgts moments, kas palicis atmiņā no turnīru organizēšanas?


Turnīros piedalījušies gan titulētie Igaunijas, gan Krievijas čempioni. Pirmo reizi ieraudzījis viņus kandidātu sarakstā, godīgi sakot domāju, ka mani izjoko. Izrādījās patiesība, bet nenācās viegli viņiem atrast cienīgus pretiniekus. Tāpat savulaik turnīrā piedalījušies arī Latvijas un Somijas čempioni.

 

 

Un no kurienes šie viesi uzzina par turnīru?


Pirmos gadus ļoti daudz aicināju dažādus ārzemniekus, bet kā jau pie mums ierasts ne visi gribēja braukt uz mazpilsētu piedalīties turnīrā. Tagad jau esam iekarojuši kaut kādu zināmu reputāciju, vienmēr kad atbrauc dalībnieki – sociālie tīkli pilni ar bildēm un atsauksmēm, tā arī kalpo kā labākā reklāma.

 

 

Kāda būtu visaugstākā latiņa, ko vari nospraust Valkas starptautiskajam turnīram?


Lai atbrauc Olimpiskais čempions (smejoties atbild Vjačeslavs).

 

 

 

Informāciju sagatavoja


Raivis Graņics,


Valkas novada domes

 

Sporta un jaunatnes lietu daļas vadītājs

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.