02.02.2021
Valkas novada populārākais sportists – Mareks Cibuļskis

Valkas novada populārākais sportists tika noskaidrots publiskā balsojumā un šo laureātu ieguva Mareks Cibuļskis. Mareks plašākam lokam ir pazīstams kā futbolists, tad nu neliels ieskats viņa veikumos.

 

Futbola gaitas uzsācis 10 gadu vecumā pie Johana Joos un pirmie ievērojamie sasniegumi - jau trīs gadus vēlāk - 1989. gadā uzvarēts prestižais turnīrs “Ādas bumba” un iespēja doties ar komandu uz Kazahstānu, kur norisinājās PSRS finālsacensības. Komandā spēlēja arī citi futbola sabiedrībai pazīstami vārdi – Dzintars Kazaks, Jānis Stepītis un Ģirts Kriķis.

 


17 gadu vecumā uzsāka gaitas pieaugušo futbolā - 2. līgas komandā “Valkas meži”, bet vēlāk pārstāvējis FC Valga Warrior, Lokomotīvi un Akora ar ko uzvarēta 2. līga un pēctam startēts 1. līgā. Divas nozīmīgākās un ilgstošākās pieturvietas karjerā bijuši tieši vietējie klubi - FC Valga Warrior un futbola klubs Valka. Igaunijas augstākajā līgā izgājis laukumā vienā spēlē un pavadīja 14 minūtes. Kopš 2006. gada, kad tika dibināts futbola klubs Valka atgriezies Valkas pilsētas kluba rindās un aktīvi arī tajā darbojas. Precīzs spēļu skaits FK Valka komandā Marekam uz doto brīdi nav fiksēts, bet vārtu guvumu skaits gan – 60! Šis sasniegums ierindo Mareku otrajā vietā visu laiku rezultatīvāko FK Valka spēlētāju sarakstā. Sasniegums, ko noteikti nevar aprakstīt ar nekādiem skaitļiem un cipariem ir tas, ka Mareks pēdējos gadus spēlē komandā ar savu dēlu Rodrigo Cibuļski un sievas brāli – Robertu Teteri.

 

Daudzo gadu laikā varbūt vari izcelt kādu spēlētāju ar ko bijusi vislabākā sinerģija laukumā?


Agnis Kārkliņš – visu laiku esam spēlējuši un trenējušies kopā. Kā arī pēc viņa piespēlēm gūts ļoti daudz vārtu.

 Esi daudz pielicis pirkstu pie Valkas futbola attīstības un dzīves, varbūt ir kāds notikums ko vēlies izcelt arī šajā sakarā?


Savulaik pirmo reizi uz stadionu atvedu Edgaru Pukinski, kurš pēdējos gados ieņem vadošos amatus futbola federācijā (šobrīd – ģenerālsekretārs).

 

 

Informāciju sagatavoja


Raivis Graņics,


Valkas novada domes

 

Sporta un jaunatnes lietu daļas vadītājs

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.