07.03.2017
Lugažu muižā aizvadīta „Spēļu diena”

Pēdējā februāra svētdienā „Lugažu muiža” pulcēja gandrīz četrdesmit dalībniekus, kas piedalījās „Spēļu dienā”. Noskaidrojām labākos sešos spēļu veidos - dambretē, novusā, šautriņu mešanas divcīņā, florbola precizitātes metienos, molkky ķegļu spēle un galda spēlē ar metamajiem kauliņiem.

 

Kā jau varēja gaidīt, vissīvākās cīņas notika pie novusa galdiem, kur uzvaru svinēja valcēnietis Agris Simulis, aiz sevis atstājot vietējos Sergeju Maļukovu un Jāni Teteri. Pirmo reizi novusa turnīrā atsevišķi tika vērtētas dāmas, starp piecām dalībniecēm pirmajā vietā Gita Simule, tad Inta Kruška un Ilze Luca.

 

Dambretē izspēle notika starp 9 dalībniekiem, tur dāmu konkurencē 1.vietu izcīnīja Valentīna Cuprijanoviča, bet vīru konkurencē ar tādu pašu punktu skaitu uzvarētājs bija Reinis Feldmanis no Ērģemes pagasta.

 

To, ka „kauliņu spēle” nav nekāda joka lieta, tad kad bija apgūti spēles noteikumi, pierādīja azarts pie šīs spēles galdiņiem un pirmās uzvarētājas bija Inta Kruška , Valentīna Cuprijanoviča un Gita Simule.

 

Kā varēja gaidīt, gandrīz visi dalībnieku vēlējās izmēģināt savu precizitāti šautriņu mešanā. Uzvarai tikai ar precīziem metieniem tuvāk mērķa centram bija par maz, vajadzēja arī veiksmi, lai „Darts” spēles mērķī iegūtu pēc iespējas vairāk punktu. Tas vislabāk starp vīriem izdevās Guntaram Āboliņam (1.vieta), Guntim Bašķim  un Robertam Teteram. Starp sievietēm precīzākā bija Valda Empele, otrā vietā Ieva Kalniņa, bet trešā Elīna Āboliņa.

 

Nopietna cīņa izvērtās arī citās spēlēs, kur bija vajadzīga precizitāte, florbola metienos starp vīriem pirmais bija Gatis Gailītis (otrais Roberts Teters, trešais Atis Empelis), šeit starp dāmām precīzākā Inga Kārkliņa. Molkky ķegļu spēle arī prasīja precizitāti un plānošanu, dāmu konkurencē nepārspēta palika Elīna Āboliņa, otrā Sanda Strazdiņa, bet trešā Ilona Krūmiņa. Dīvaini, bet vīru konkurencē visi pirmo triju vietu ieguvēji uzrādīja mazāku rezultātu nekā dāmas, attiecīgi pirmā vieta Sergejs Maļukovs, otrais Salvis Zelčs, trešais Dainis Zeps.

 

Visi spēļu godalgoto vietu ieguvēji saņēma diplomus un piemiņas balvas, tradicionāli pirmo vietu ieguvēji saņēma īpašo Valkas pagasta sporta kalendāru, kuru rotā pagājušā gada sporta notikumu fotogrāfijas.

 

„Spēļu dienas” dalībniekiem bija iespēja arī sekot līdzi tiešraidēs, kā veicas Latvijas skeletonistiem un bobslejistiem startējot pasaules čempionātā.

Paldies visiem dalībniekiem par pozitīvo gaisotni!

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas pagasta sporta organizators,

Atis Empelis

 

 

 

 

Lugažu muižā aizvadīta „Spēļu diena” (S.Strazdiņa)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.