19.07.2017
Nedēļas nogalē aizvadītas Valkas pagasta 16.sporta spēles

Valkas pagasta 16.sporta spēlēs jauns uzvarētājs, komanda “4x4 dalīts uz 2”

 

“Lugažu muižas” parkā 15.jūlijā, 16.reizi notika Valkas pagasta sporta spēles. Dalībai sacensībās bija pieteikušās 8 komandas, kas godam izturēja sacensību spriedzi.

 

Kā jau ierasts, visas dienas garumā noritēja sacensības 9 sporta veidos, kuri bija sadalīti mazajos un lielajos sportos. Komandas vispirms izspēlēja ”mazos” sportus. Šogad no iepriekšējā gada bija atstātas tikai sacensības basketbola metienos, pārējie sporta veidi bija jauni, vai labi aizmirsti vecie. Sacensību veidā, kas saucās “ZZ kaste”, jo noskatīta šogad ZZ čempionāta finālsacensības, 24 bumbas bija jāiemet bumbu kastē obligāti izdarot atsitienu pret zemi. Šajā spēlē pati ātrākā bija komanda, kura ar nosaukumu “4x4 dalīts uz 2” startē jau sen un ļoti bieži ir labāko trijniekā, bet vēl ne reizi nebija kļuvuši par uzvarētājiem kopvērtējumā. Šogad tas viņiem izdevās, jo komanda triumfēja vēl arī “tāllēkšanā no vietas”, “basketbola metienos” un spēlē “ dvieļu volejbols”, komandas sastāvā startēja: Ainārs Zandersons, Harijs Kruška, Artūrs Pētersons, Jānis Jermacāns, Vita Zandersone, Natālija Pētersone, Anda Lūsīte, Olita Zandersone. Otro vietu sporta spēļu kopvērtējumā ieguva komanda “Fātera dzīve”,( Marta Empele, Ance Andrējeva Empele, Ieva Kalniņa, Kristīne Dzene, Ģirts Krūmiņš, Oļegs Ganzins, Didzis Rozenbergs, Ilmārs Andrējevs Empelis) Komandai “Fātera dzīve” gan pirmo vietu izdevās iegūt tikai sacensībās “laivošanā”, bet stabilais sniegums kopumā, vairākas otrās vietas arī nodrošināja  panākumu. Spēļu visjaunākie dalībnieki bija apvienojušies komandā “Daži Dadži” (Artūrs Vaļģis, Kārlis Vaļģis, Pauls Alberings, Vilma Alberinga, Madara Vaļģe, Polina Baskova, Jānis Gudēns, Agija Aspere), viņi arī kopvērtējuma trešās vietas ieguvēji, uzrādot labāko rezultātu disciplīnās, kur svarīgs bija ātrums - “šautriņu biatlonā” un “stafetē”.

 

Sen nav bijis tā, ka visas trīs sacensību kopvērtējuma uzvarētājas komandas ir citas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, bet šogad tā ir noticis. Bet ir tomēr lietas, kas īpaši nemainās un Valkas pagasta sporta spēlēs, tā ir “virves vilšana” un tās favorīti, tie paši  “Vecie buki”, kas arī šogad bija stiprākie. Ļoti iespējams, ka nu jau visus 16 gadus tieši komanda “Vecie buki”(šogad - Inga Kārkliņa, Ligita Gailīte, Inta Skrastiņa, Līga Orleana,  Egils Zandersons, Jānis Orleans, Juris Mencis, Aleksandrs Primaks) ir bijusi nepārspēta virves vilkšanā un visiem ir skaidrs, ka arī nākamajos gados viņi šo pozīciju bez nopietnas cīņas negrasās atdot.

 

Katru gadu uz Valkas pagasta sporta spēlēm ir ieradušies dalībnieki no citiem pagastiem, parasti gan kā dalībnieki kādas komandas sastāvā. Pagājušajā gadā Ērģemes pagastu pārstāvēja jaunieši, kas apvienojušies komandā “Turna”, bet šogad prieks par komandu “Zvārtava” (Oskars Ziemiņš, Artis Ziemiņš, Salvis Zelčs, Airisa Zelča, Lauma Reinerte, Evija Zeme, Marita Treijere), kuru uz “Lugažu muižas” parku sacensties un smelties pieredzi bija atvedis Zvārtavas pagasta sporta organizators Oskars Ziemiņš, īpašais paldies viņam par to.

 

Vakarā visus sportotājus un līdzjutējus, pagasta kultūras dzīves organizatore Evija Smane, aicināja uz balli pie “Lugažu muižas”, kur dejotgribētājus priecēja grupa “Tauriņdeja”.

 

Paldies, visiem, kas ņēma aktīvu līdzdalību sporta spēļu organizēšanā un novadīšanā, visiem tiesnešiem, kuri pārstāvēja pagasta pārvaldi un brīvprātīgajiem palīgiem, un protams fotogrāfam Ilmāram Zirnim, kurš paspēja būt visur klāt, lai iemūžinātu sacensības un to pozitīvo gaisotni. Paldies arī z/s “Kalnpierbes” saimei par gardajām desiņām sacensību dalībniekiem.

 

Milzīgs paldies sacensību dalībniekiem, tiekamies citos sporta pasākumos, un nākamajās Valkas pagasta sporta spēlēs!

 

Informāciju sagatavoja:

Atis Empelis,

Valkas pagasta sporta organizators.

Valkas pagasta 16.sporta spēles (I.Zirnis)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.