13.02.2020
Sporta un jaunatnes daļas atskaite par 2019. gadu

Ir aizvadīti sporta un jaunatnes 2019. gada plānotie pasākumi. Pie jau ierastajiem pasākumiem pievienojušies arī daži jauninājumi - Kuiteņu Maldonis, kas tika organizēts sadarbībā ar biedrību “Meža taku skrējieni”, pludmales volejbola turnīrs Robežtirgus ietvaros, kā arī slēpošanas sacensības Zvārtavas pagastā “Zvārtavas apļi”.

 

2019. gada sākumā tika nodrošināta infrastruktūra gan slēpotājiem “Sedaskalnos”, gan slidotājiem Valkas pilsētas stadionā tika uzliets ledus. Turpinoties pieprasījumam par Valkas pilsētas šautuvi, tika iegādāti papildus kaujas ieroči, lai šautuves apmeklētājiem varētu piedāvāt dažādu sortimentu. Nozīmīga loma Valkas pilsētas stadiona attīstībā ir Valkas novada bērnu – jaunatnes sporta skolai, kas 2019. gada izskaņā ievācās stadiona telpās, un turpmāk arī būs tiešā veidā atbildīga par stadionu.

 

Apkopojot visus sporta pasākumu datus, kopumā dalībnieku skaits ir palicis iepriekšējās robežās, atsevišķiem pasākumiem ir neliels kritums, bet citi atkal pulcējuši lielāku apmeklētāju skaitu.

 

Ērģemes pagastā aktīvi norisinās galda spēļu sacensību cikls, kas vidēji piesaista virs 50 dalībniekus katrā posmā. Aktīvi arī tiek attīstīti šautriņu turnīri, bet lielāko skaitu dalībnieku izdevies piesaistīt Lieldienu skrējienā. Lielākais ieguvums noteikti ir piesaistītais projekts, lai atjaunotu un uzlabotu Ērģemes Petanka halli, kur tiek organizētas gan vietēja, gan starptautiska līmeņa sacensības.  

 

Kārķu pagasta lielākie sporta pasākumi ir Badīgais Cepšu Ķīsis, Lāčplēšu skrējiens apkārt Kārķiem un Vecgada kauss volejbolā. Kārķos vietējie sportisti regulāri pulcējas sporta zālē, lai aizvadītu basketbola treniņus.

 

Vijciema pagastā šogad atgriezās Valkas novada rudens sporta spēles. Lielākie aizvadītā gada pasākumi ir pagasta Ziemas sporta diena un Sporta svētki augustā. "HK Vijciems" veiksmīgi startē VOC organizētajos hokeja turnīros, kur izcīnījis divas bronzas medaļas, kā arī Vijciemā pie skolas tika liets ledus un organizētas sacensības.

 

Zvārtavas pagastā tiek organizēti zolītes, novusa turnīri kā arī aizvadītas slēpošanas sacensības.

 

Valkas pagasta sportisti pirmdienās pulcējas Valkas BJSS zālē, kur aizvada treniņus dažādos sporta veidos. Populārākie pasākumi - Spēļu diena, Sieviešu dienas zolītes turnīrs, Vasaras sporta spēles, kā arī jauninājums – Auto orientēšanās.

 

Pagastu sporta organizatori piedalās arī lielāko un apjomīgāko Valkas novada sporta pasākumu organizēšanā. Kā arī pagastu sporta organizatori komplektē novadu komandas uz novada sporta spēļu sacensībām.

 

Skriešanas seriāls "Optimists" turpina pulcēt ievērojamu dalībnieku skaitu un aizvadītajā gadā tika realizēts projekts “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valkas novadā”, kur dalībniekiem bija iespēja noteikt savu masas indeksu un mieloties ar sirdij veselīgiem našķiem. "Optimists" ir Valkas novada populārākais sporta pasākums 2019.gada sezonā pavasarī reģistrēti 531 unikālie dalībnieki, bet rudeni 406 dalībnieki.

 

Ar kaimiņpilsētas Valga kolēģiem veiksmīga sadarbība noritēja tādos pasākumos kā: “Latvijas – Igaunijas skrējiens”, skrējiens “Valga - Valka”, Pedeles laivu rallijs, kura ietvaros tika aizvadīts arī SUP polo turnīrs, kā arī starptautiskais turnīrs jaunajiem futbolistiem “Valkas – Valgas kauss futbolā”. Noteikti jāpiemin, ka "BorderCup" organizatoriem arī šogad izdevās veiksmīgi sadarboties ar igauņu kolēģiem un florbola turnīru organizēt uzreiz divās halles.

 

Sadarbojoties ar volejbola klubu “Valka”, tika noorganizēts novada atklātais čempionāts volejbolā vīriešiem. Volejbola kluba aktīvisti arī vasarā organizēja "Valka Beach" pludmales volejbola posmus.

 

Sadarbojoties ar florbola klubu “Valka”, noorganizējām novada atklāto čempionātu florbolā. Florbola klubs patstāvīgi arī organizē florbola turnīru "BorderCup", kas pulcē viesus no Somijas un Krievijas.

 

Sadarbībā ar badmintona klubu “Lotos”, kopīgi noorganizēts novada čempionāts badmintonā, kurā piedalījās arī spēlētāji no Igaunijas. Badmintona kluba pārstāvis Vjačeslavs Baskovs arī organizē Starptautisko dubultspēļu turnīru.

 

Sporta dzīve novadā ir ļoti aktīva un iespējas ir plašas. Pasākumi sagatavoti labā līmenī, to arī pierāda fakts, ka mūsu pasākumus apmeklē ļoti kupls dalībnieku skaits. 

 

Multifunkcionālā Jaunatnes iniciatīvu centrā gada griezumā notikuši daudz dažādu turnīri - galda tenisā, novusā, galda futbolā, gaisa hokejā, kā arī tika organizēti tematiskie vakari - karaokes ballītes, ēst gatavošanas pēcpusdienas, galda spēļu vakari, multfilmu un filmu pēcpusdienas un dažādas radošās dienas ar darbnīcām un citām aktivitātēm. Multifunkcionālā Jaunatnes iniciatīvu centrā viesojās jaunieši no Viļāniem un Beverīnas novada. Kopā spēlēta pašu jauniešu radītā spēle “VVS”, braukts ar drezīnu, svinēta Lāčplēša diena, iepazīta Valka-Valga.

 

Valkas jaunieši ciemojās Kandavas Jauniešu centrā ‘”Nagla” uz pasākumu “Eiropas vērtību t.a.t.t.o.o” #TimetoMove kampaņas ietvaros. Pasākuma mērķis bija veicināt jauniešu izpratni par mobilitātes iespējām Eiropā, iedrošinot viņus līdzdarboties un kļūt pilsoniski aktīviem, un mudināt izmantot Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpusa programmu iespējas.

 

Novadā darbojas Valkas Jauniešu dome, kuras sastāvā šobrīd ir 20 aktīvu un darboties gribošu jauniešu. Jauniešu domes mērķis ir veicināt jauniešu līdzdalību un personīgo izaugsmi sociālajās un kultūras norisēs, kā arī veicināt jauniešu iesaistīšanos jaunatnes politikas veidošanā, nodrošinot vidi, kurā tiek attīstītas diskusijas par jauniešiem aktuālajiem jautājumiem.

Gada nogalē Jauniešu dome rīkoja savu pirmo Lielo Ziemassvētku balli, kas pulcēja kopā vairāk kā 100 jauniešus.

 

Valkas novada jaunieši palīdz pasākumu organizēšanā, veicot brīvprātīgo darbu.  Brīvprātīgā darba mērķis ir iesaistīt jauniešus Valkas novada sabiedriskās dzīves norisēs, uzlabot savu un apkārtējās vides dzīves kvalitāti, risināt humānās, sociālās un vides problēmas. Līgumu par brīvprātīgā darba veikšanu Valkas novadā ir noslēguši vairāk kā 50 jaunieši.

 

Jaunieši aktīvi piedalījās visos lielajos kultūras un sporta pasākumos novadā – Muzeja naktī, Labdarības Robežtirgū, Valkas novada karotīšu svētkos, Valkas četrcīņā, Pilsētas egles iedegšanas pasākumā, Valsts svētku pasākumos, kā arī daudzos citus.

 

Projekta PuMPuRS ietvaros, tika atbalstīti 2 jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības. Projekti ir vērsti uz priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamo motivācijas palielināšanu turpināt izglītību un viņu aktīvas līdzdalības veicināšanu ikdienas dzīvē. Projektu ietvaros jaunieši apmeklēja Valmieras Drāmas teātri, šķēršļu parku “Tarzāns”, tikās ar sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, veidoja orientēšanās pasākumu un Helovīna nakts spēli Valkas pilsētas estrādē.

 

Jaunākā informācija jauniešiem:

 

Uz tikšanos pasākumos!

 

 

Informāciju sagatavoja:

Raivis Graņics

Valkas novada domes

Sporta un jaunatnes daļas vadītājs

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.