04.12.2019
Valkas novada mājražotāji un amatnieki pārstāvēti tirgū Helsinkos

23. un 24. novembrī Valkas novada Tūrisma un informācijas birojs devās uz ikgadējo Mārtiņdienas tirgu Helsinkos, lai apmeklētājus iepazīstinātu ar Valkas novadu, tā tūrisma iespējām un pārstāvētu 20 dažādus Valkas novada mājražotājus un amatniekus.

 

Mārtiņdienas "Mardilaat" tirgus norisinās jau 36. gadu pēc kārtas. Tas pazīstams kā lielākais Igaunijas amatnieku, mājražotāju, mazo ražotāju un viesmīlības pasākums Somijā, kas katru gadu pulcē vairāk nekā 20 000 apmeklētāju. Šogad sadarbībā ar Valgas tūrisma centru un Valgas pašvaldību tirdziņš tika iepazīstināts arī ar Latvijā, Valkas novadā radītām rotām, adījumiem, tradicionāliem roku darinājumiem atspoguļojot mūsu prasmes, tradīcijas un bagātīgo pieredzi. Apmeklētājiem bija iespēja nogaršot Valkas novadā maltas kaņepes, brangu medus maizi, no āboliem spiestu sulu un Valkas pļavās ar rokām vāktu bagātīgu augu tēju.

 

Prieks bija satikt vietējos Somijas Latviešus, kas vairāk pastāstīja par Somu kultūru, tautai raksturīgās iezīmes un to, kādus Latvijā tik ierastus augus šajos platuma grādos vairs nevar atrast. Paldies arī jaunajiem draugiem Rozentāls-Seura, Tautas deju kopa "Aurora", kaimiņvalsts Igaunijas tirgotājiem un vietējiem žurnālistiem par pieredzes apmaiņu, viņu stāstiem par dzīvi Somijā un lielo interesi par Latviju un Valkas novadu.

 

Paldies sakām arī Mārim Ozolam par palīdzību tulkošanas darbos, tirgus apmeklētāji novērtēja to, ka informācija pieejama arī somu valodā.

 

Jāatzīst, ka izrādītā interese un labās atsauksmes par iespēju izgaršot Valkā radītu produkciju, bija ļoti liela. Apmeklētājiem ne tikai garšoja bet priecēja acis arī mūsu amatnieku prasmīgie darinājumi.

 

Foto: G.Sīka

 

Informāciju sagatavoja:

Gvido Sīka

Kooperācijas un Lauku tūrisma speciālists

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.