04.09.2019
Kaitseliit lielmācības “Sibul” šogad norisināsies Valgas apriņķī

No 13. līdz 15. septembrim Valgas pilsētā un pagastā norisināsies Igaunijas Kaitseliit Zemessardzes Dienvidu apgabala lielmācības „Sibul 2019“, kurā piedalīsies Kaitseliit visas Dienvidigaunijas vienības.

 

Lielmācības „Sibul“ (Sīpols) apkopos to, kas gada laikā Kaitseliit Dienvidigaunijas vienībās tika apgūts. Tā kā šogad zemessardzes dienvidu apgabalā uzmanība bija pievērsta uz karadarbību apbūvētajās teritorijās, tad lielākā daļa no mācībām norisināsies Valgas pilsētā.

 

Pēc mācību scenārija Valgas pilsētas vitāli svarīgos punktus ir ieņēmušas mums nedraudzīgās valsts vienības un Kaitseliit vienību uzdevums ir atbrīvot teritoriju no ienaidnieka.

 

Valgas pilsētā uzmanības centrā būs dažādu ēku ieņemšana un sakarā ar šo, Kaitseliit būs pateicīgs pilsētniekiem par saprotošo attieksmi.

 

Mācību aktīvākās darbības sāksies sestdienas, 14. septembra rītā uz Valgas pilsētu vedošajiem ceļiem Hummuli, Jõgeveste, Kaagjärve, Laatre, Tsirguliina un Sooru apkārtnē.

 

Mācību gaitā pretinieku komandas mēģinās apgrūtināt vienību ierašanos un šosejās izliks slēpņus. Tāpēc uz ceļa posmiem minētajās apkārtnēs var gadīties īslaicīga satiksmes apstāšanās. Sakarā ar šo, Kaitseliit lūdz automašīnu vadītājiem būt uzmanīgiem un vērot satiksmes regulētāju norādēm.

 

Mācībās piedalošajiem  līdzi būs dienesta ieroči un mācību kaujās tiks izmantoti kaujas imitācijas līdzekļi (tukšas patronas un spridzekļi).

 

Mācību organizatori liek iedzīvotājiem pie sirds, ka, ja kāds atradīs mācību teritorijā priekšmetu, sakarā ar ko rodas šaubas, ka tas var būt bīstams (piemēram, nesprādzis spridzeklis vai cits līdzīgs priekšmets), noteikti tam nepieskarties. Tā vietā atcerēties priekšmeta atrašanās vietu un informēt par to Kaitseliit vai zvanīt 112.

 

Kaitseliit pateicas līdzpilsoņiem par pacietību. Ar savu saprotošo attieksmi jūs palīdzēsiet lielmācību izdošanos un mūsu kopīgās drošības nodrošināšanai.

 

Papildu informācija:

Tālr: +372 5918 7170

sibul.tartu@kaitseliit.ee

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.