28.06.2018
Valgas muzejā jauna izstāde - Bita Razavi: Iekšpuses un ārpuses dialektika

Piedalās:

Elīna Sundukova
Lauri Laanisto
Mart Paadik
Voldemārs Šķēle

 

Izstāde būs apskatāma no 03. jūlija – 03.augustam Valgas Muzejā

 

Atklāšana: 03.jūlijā, plkst. 16.00

 

Iekšpuse un ārpuse veido nošķīruma dialektiku, kolīdz sākam tās apspēlēt tēlainā veidā, to acīmredzamā ģeometrija mūs padara aklus. Tomēr šīs pretnostatītās identitātes ir balstītas viena otrā.

Izstāde Iekšpuses un Ārpuses Dialektika atspoguļo mākslinieces novērojumus, pētot attiecības starp autsaideriem un insaideriem, kā arī plašākā nozīmē – piederības ideju. Razavi apvieno māksliniekus un ne‑māksliniekus, tos, kas darbojas institucionalizētajā mākslas scēnā, un tos, kas atstāti aiz tās, kā arī tos, kas ir un kas nav piederīgi Eiropai.

 

Foto sērijā Razavi, kura daļēji dzīvojusi Igaunijā kopš 2013. gada, atspoguļo darbības un vizuālos elementus, kas viņu padara par “svešo”. Šīs fotogrāfijas izstādītas līdztekus Baltijas valstu pamesto ēku attēliem, kuru bijušie saimnieki nu, iespējams, kļuvuši par autsaideriem citās valstīs.

Papildus tam Razavi aicinājusi ne‑māksliniekus no Latvijas un Igaunijas izstādīt savus darbus laikmetīgās mākslas kontekstā. Izstāde norisinās Valgas muzejā, kas pats par sevi ir autsaiders laikmetīgās mākslas scēnā.

 

Bita Razavi (dz. Tehran, 1983) dzīvo un strādā Helsinkos, Somijā un Metsakivi, Igaunijā. Veidojusi personālizstādes Somijā, Vācijā, Izraēlā, Irānā un Zviedrijā. Izstāde Valgas Muzejā ir viņas pirmā izstāde Igaunijā. 2017. gadā Razavi kļuva par pirmo Oskar Öflunds Foundation godalgas ieguvēju.

Izstāde ir kolektīvā pētījuma “100 papeļu” sastāvdaļa, ko atbalsta Igaunijas Laikmetīgās Mākslas centrs un tā simtgades svētku mākslas programma “Atnācēji, aizgājēji un palicēji – Igaunijas kopienu vēstures”.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.