11.10.2016
Lāčplēša dienā Valkā notiks pasākums "Dziesma par Latviju - paaudzēs ieausta sirds"

Piektdien, 11. novembrī, visā Latvijā svinēs Lāčplēša dienu, un arī Valkā šai dienai par godu notiks pasākums "Dziesma par Latviju – paaudzēs ieausta sirds”.

 

Plkst. 17.30 sāksies Lāčplēša dienai veltīts svētbrīdis Valkas – Lugažu ev. lut. baznīcā. Šogad dievkalpojums būs īpašs, jo tiks iesvētīts lielizmēra Latvijas karogs.

 

Plkst.17.50 uz Raiņa ielas pie baznīcas sāksies stāšanās lāpu un sveču gājienam. Tas sāksies ap plkst.18.00 un virzīsies pa Rīgas ielu uz Lugažu laukumu, kur "Latvija 100" biedrības “Latvijas karogs” projekta ietvaros svinīgi tiks pacelts Latvijas karogs. Projekta mērķis ir aizsākt nacionālo simbolu godināšanu ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, tā vairojot iedzīvotājos patriotismu un lepnumu par Latviju. Tā būs jauna tradīcija, kas katram, dzirdot Latvijas vārdu, liks izsliet staltāk muguru un lepoties par savu valsti! Karogs būs ne tikai dāvinājums Latvijas simtgadei, bet arī mantojums, ko nodot nākamajām paaudzēm. Svinīgo mirkli krāšņāku darīs lāzeršovs, kur centrālā loma atvēlēta sirdij, lai akcentētu Latvijas patieso vietu valcēniešu dzīvēs.

 

Pēc svinīgās karoga pacelšanas visi tiks aicināti turpināt gājienu gar Ulmaņa pieminekli pa Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēnu un skolotāju veidoto Gaismas ceļu. Gājiena maršruts: Ulmaņa piemineklis – Mākslas skola – Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija Raiņa ielā – Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija Ausekļa ielā – Rūjienas iela -  Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušo Ziemeļvidzemes karavīru Brāļu kapi. Gājienā un Latvijas Brīvības cīņu varoņu atceres pasākumā laipni aicināts piedalīties ikviens, līdzi ņemot lāpu vai svecīti.

 

Ap plkst. 18.50 Brāļu kapos sāksies atceres brīdis kritušajiem tēvzemes varoņiem.

 

Paaudzēs ieausto sirdsdziesmu par Latviju izdziedās Valkas dažādu paaudžu kolektīvi: BJC bērnu ansamblis “Melodiskais vilcieniņš”, VJC ģimnāzijas vokālais ansamblis, Valkas vīru ansamblis “Lai skan!”, VJC ģimnāzijas koris, sieviešu koris “Ziemeļstīga” un senioru koris “Dziesmu rota”.

 

Bezmaksas autobuss no Beverīnas ielas 3 uz  Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušo Ziemeļvidzemes karavīru Brāļu kapiem ap plkst. 18.20.

 

Aizsardzības ministrija (AM) aicina visus Latvijas iedzīvotājus Lāčplēša dienā pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti, lai godinātu latviešu karavīrus, kuri 1919.gada 11.novembrī izcīnīja izšķirošo cīņu pret Bermonta karaspēku.

Rakstam pievienoti 1 komentārs(-i)

Letiņš, 2016-11-08 12:04
Jautājums novada Domei: Cik Lācplēša dienas vēl tiks atzīmētas pie apgānīta pieminekļa? Vai nav iespēju atrast tēlnieku, kurš mūsu Varoņu piemineklim atgriestu tā sākotnējo izskatu? Gar to taču ik dienas pa valsts nozīmes autoceļu pārvietojas ārzemnieki un brīnās - kas tas par ar galvas nociršanu sodīto tur stāv? Ja paši sevi necienīsim, mūs arī citi necienīs! Priecīgus svētkus!