19.11.2014
Zvārtavā motivē bērnus mācīties

Zvārtavas pagastā noslēdzies biedrības ,,Atrodi laiku sev’’ projekts “Mācāmies mācīties: skolu un biedrību sadarbības modeļu veidošana mācīšanās motivācijas paaugstināšanai sešās Latvijas kopienās”, kur neformālā vidē ar neformālām metodēm bērnus motivēja aktīvāk mācīties.

 

Projekta ietvaros tika piedāvātas dažādas aktivitātes. Radošās “Pasaku darbnīcas’’, kur bērniem pasaku tēli: Zaķis, Lupatu lelle Lupe, Mazā raganiņa, Princese, Vinnijs Pūks, Vilks un Kaķis rādīja, ka grāmatas lasīt ir aizraujoši. Savukārt radošajās darbnīcās tika zīmēts, krāsots, veidots, minētas mīklas, veidoti atstarotāji, darinātas bites, sacerēta pasaka un spēlēts leļlu teātris.

 

Projekta aktivitāte bērnu mammām un tētiem piedāvāja apmeklēt skolu vecāku dienās, kas nebija organizētas kā tradicionālās sapulces. Tikšanās reizē tika vecākus iepazīstināja ar jaunākājām tehnoloģijām (interaktīvo tāfeli), ko mūsdienās lieto skolā. Tāpat vecākiem tika rādīta filma par ierastākajām pieaugušo kļūdām un kā tās ietekmē bērna attīstību.

 

Vēl pavasarī skolā notika aktivitāte ,,Iecietības stundiņa”, kur kopā ar bērniem tika pārrunāta neiecietības rašanās un tās sekas. Bērni labprāt dalījās ar viedokļiem par to, kas viņus satrauc skolā un kā to varētu izmainīt.

 

Vasaras beigās projekta ietvaros noorganizēta “Radošā diena skolā”. Tā bija aktīva nodarbība vecākiem, pedagogiem un skolēniem, kuru vadīja psihologs. Speciālists stāstīja par pieaugušo un bērnu sadarbību, kas palīdzētu uzlabot mācīšanās motivāciju. Ar testa palīdzību katrs varēja noteikt savu rakstura tipu un mēģināt saprast, cik ļoti tas ietekmē sadarbību. Rezultātā vecāki iemācījās saprast, kapēc bērni ir tik atšķirīgi un kāpēc zināt rakstura tipus ir svarīgi.

 

  Lielākais izaicinājums bija atbalsta grupas vecākiem  vadīšana. 8 nodarbībās tika pārrunātas aktuālas tēmas - vardarbības veidi un sekas, jūtas un domas, personīgie resursi, dzīves mērķi, ģimenes tradīcijas, atbalsts, stress, disciplinēšanas veidi, tāpat tika apgūtas ciltskoka veidošanas prasmes. Projekta laikā māmiņām tika radīta vide, kur tikties vienu līdz divas reizes mēnesī, kopā mācīties, dalīties ar citām savās zināšanās un iegūt jaunu pieredzi, praktiski darboties.

 

 Biedrības,,ATRODI LAIKU SEV’’ aktīviste un projekta iniciatore un vadītāja Zvārtavas pagastā - Kristiāna Brolīte.

 

Zvārtavā motivē bērnus mācīties
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.