Uzņēmējdarbība
„Tech To The Rescue” aicina Latvijas kompānijas pieteikties un sniegt tehnoloģisko atbalstu Ukrainas bēgļu koordinēšanai

„Tech To The Rescue” aicina Latvijas kompānijas pieteikties un sniegt tehnoloģisko atbalstu Ukrainas bēgļu koordinēšanai, savukārt nevalstiskās organizācijas pieteikt projektus, kuri vērsti uz bēgļu dzīves uzlabošanu, izglītības nodrošināšanu bērniem, kā arī citu akūto jautājumu risināšanai. „Tech To The Rescue” koordinē nepieciešamo tehnisko palīdzību nevalstiskajām organizācijām Krievijas kara laikā un vāc līdzekļus turpmākai ietekmei.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, „Tech To The Rescue” apvienojusi 24 nevalstiskās organizācijas un tehnoloģiju uzņēmumus, lai izstrādātu digitālus risinājumus, kas nepieciešami pieaugošās humanitārās krīzes pārvarēšanai. Pašreiz „Tech To The Rescue” aicina tehnoloģiju kopienu un investorus sniegt finansiālu atbalstu, lai turpinātu #TechForUkraine centienus, kas provizoriski pozitīvi ietekmēs aptuveni divu miljonu cilvēku dzīvi.

Pēdējo divu nedēļu laikā pasaule ir pieredzējusi, kā Krievija izvērsusi plašu uzbrukumu Ukrainai, Eiropas demokrātijai ar 44 miljoniem iedzīvotāju. Tās spēki bombardē pilsētu centrus un tuvojas galvaspilsētai Kijevai, izraisot masveida bēgļu izceļošanu. Aptuveni 2,2 miljoni cilvēku jau ir devušies prom no Ukrainas, un 1,2 miljonus no tiem pašreiz uzņēmusi Polija.

Bēgļiem steidzami nepieciešama pajumte, medicīniskā aprūpe, transportēšana pa drošiem koridoriem, valodas barjeras pārvarēšanas palīdzība, kā arī juridiskais un administratīvais atbalsts. Šis ir tikai pirmais no daudziem soļiem ceļā uz viņu dzīves līdzsvarošanu, kas ietver pastāvīga mājokļa atrašanu, darbu, valodu prasmju apgūšanu, sociālās vides nodrošināšanu un turpmāku izglītību saviem bērniem.

Bēgļu pagaidu mājokļu un transporta organizēšanas nasta lielā mērā gulstas uz brīvprātīgajiem un nevalstiskajām organizācijām, kam bieži vien trūkst digitālo resursu, lai efektīvi pārvaldītu šāda mēroga krīzi.

"Desmitiem tūkstošu cilvēku nevilcinoties ir pievienojušies bezprecedenta palīdzības vilnim, kas nāk no kaimiņvalstīm un visas pasaules, izglābjot neskaitāmas dzīvības, taču palīdzība ir jāstrukturē, un centieni ir jāracionalizē un jāoptimizē. Tehnoloģijas ir galvenais līdzeklis koordinēt visus humānās palīdzības pasākumus. Šeit darbs ir „Tech To The Rescue”," saka Jaceks Siadkovskis, „Tech To The Rescue” līdzdibinātājs un direktors.

#TechForUkraine sniedz atbalstu nevalstiskās organizācijas, kas palīdz Ukrainai

„Tech To The Rescue” ir Polijā bāzēta bezpeļņas organizācija, kas sadarbojas ar nevalstiskajām organizācijām, kam nepieciešams tehnoloģisks atbalsts, ar uzņēmumiem, kas vēlas tām nodrošināt tehniskās prasmes. Kad sākās iebrukums Ukrainā, fonds pārorganizējās tā, lai visus savus resursus koncentrētu uz Ukrainas bēgļu vajadzībām. Tika uzsākta kampaņa #TechForUkraine, kuras mērķis ir sniegt labvēlīgu atbalstu nevalstiskajām organizācijām, kas strādā, lai atrisinātu steidzamas problēmas, kas saistītas ar kara tūlītēju un ilgtermiņa ietekmi. Kampaņas mērķis ir tuvāko trīs mēnešu laikā uzsākt aptuveni 100 digitālos projektus nevalstiskajām organizācijām reģionā, un ilgtermiņā paredzēts atbalstīt vēl arī citas iniciatīvas.

Kopš darbības uzsākšanas savus projektus iesniegušas 60 nevalstiskās organizācijas no Polijas, Ukrainas, Rumānijas, Čehijas, Dānijas, Vācijas, Nīderlandes un ASV. Vairāk nekā 450 IT uzņēmumi no 40 valstīm apņēmušās sniegt savu atbalstu šīm nevalstiskajām organizācijām.

Šie uzņēmumi ietver „Amazon Cloud Services”, „Orange”, „Salesforce”, „Allegro”, „Netguru”, „Divante”, „Boldare”, „Nocodely”, „Astek”, „Servsoft”, „Droids on Roids”, „Twilio”, „Nord VPN”, „10Clouds”, „Codility”, „RTB House” un „Packhelp”.

Projects already launched through #TechForUkraine

24 projekti jau ir saskaņoti un, izmantojot #TechForUkraine, kā vairāki tika izsludināti pagājušajā nedēļā, tostarp:

  • sosua.help — platforma, kas apkopo pārbaudītus atbalsta piedāvājumus Ukrainas bēgļiem;
  • dopomoha.pl — vienīgā karte ukraiņu valodā, kas informē lietotājus par humāno un medicīnisko palīdzību;
  • peaceofheart.eu — labdarības NFT kolekcija, kas atbalsta Ukrainu un tās pilsoņus.

Pašreiz komanda vienlaikus strādā pie aptuveni 45 projektiem, un katru dienu tiek saskaņoti jaunas iniciatīvas, jo reģionālās nevalstiskās organizācijas turpina iesniegt pieprasījumus. Jaunie projekti ietver nevalstisko organizāciju foruma vajadzībām izveidoto aktivitāšu koordinācijas sistēmu un tērzēšanas robotu jeb chatbotu, kas izstrādāts sadarbībā ar Polijas premjerministra biroju, tādējādi palīdzot bēgļiem atrast izglītības iespējas saviem bērniem.


„Tech to the Rescue” finansējuma vākšanas kampaņa

Galvenais mērķis ir sniegt palīdzību diviem miljoniem cilvēku, kuri jau ir pametuši savas mājas vai drīz to darīs, kas ir aptuveni puse no kopējā bēgļu skaita.

Pašreiz fonds vāc līdzekļus „Donorbox”, lai atbalstītu #TechForUkraine nākamajā gada aktivitātēm, kā arī komandas paplašināšanai. Mērķis ir kopumā piesaistīt vienu miljonu dolāru.

"Mēs esam pārsteigti par #TechForUkraine kampaņas atsaucību un strādājam visu diennakti, lai apstrādātu visus pieteikumus. Tāpēc aicinām starptautisko IT sabiedrību, jaunuzņēmumus, investorus un eņģeļus mūs atbalstīt. Lai izpildītu izaicinājumus, mums ir nepieciešams palielināt mūsu komandu un pieņemt darbā jaunus cilvēkus. Tas palīdzēs plašā mērogā palīdzēt bēgļiem un divreiz vairāk organizācijām, nekā varam tagad," stāsta Siadkovskis.

„Tech To The Rescue” mērķi ietver analītiķu algošanu, kas palīdzēs nevalstiskajām organizācijām noteikt to tehnoloģiskās vajadzības, un veidot komandu, kas nodrošinās, ka projektu atbalstam ir pietiekami daudz tehnisko resursu. Fonds arī vēlas ieguldīt resursus materiālu tulkošanā, lai sniegtu pakalpojumus vietējās valodās, nolīgstot vietējos „Tech To The Rescue” pārstāvjus, kas atvieglos piekļuvi vietējām bezpeļņas organizācijām.

Vēl viens mērķis ir izveidot mērogojamu humānās palīdzības modeli, kas atvieglos miljoniem cilvēku ciešanas arī citu krīžu gadījumā.

Līdzekļu vākšanas kampaņu ir atbalstījis investors un uzņēmējs Sebastjans Kulčiks, „Kulczyk Investments” īpašnieks un „Manta Ray vc”, riska kapitāla fonda dibinātājs, kas starptautiskā mērogā sniedz atbalstu vadošajiem biznesa talantiem, nodarbojas ar revolucionāru tehnoloģiju izstrādi šādās jomās: izglītības sistēmās, biotehnoloģijās, veselībā, infrastruktūrā u.c.

Par „Tech To The Rescue”

„Tech To The Rescue” dibināts 2020. gada martā, izveidojot kā desmit Centrāleiropas tehnoloģiju uzņēmumu kopienu. Kopš tā laika vairāk nekā 250 tehnoloģiju uzņēmumu un 300 bezpeļņas organizāciju ir pievienojušās platformai, lai ieviestu tehnoloģiju risinājumus pasaulē aktuālāko sociālo un vides problēmu risināšanai. Līdz šim īstenotie projekti ir pozitīvi ietekmējuši vairāk nekā 1 000 000 cilvēku 12 valstīs, tostarp jomās, kas aptver:

  • Kiberdrošība: CQure veica Polijas humānās palīdzības drošības standartu auditu, ieviešot jaunas sistēmas, lai reaģētu uz tā saukto “sociālo uzlaušanu”.
  • Sabiedrības veselība: „Clorce” izveidoja sistēmu „Salesforce” platformā, lai koordinētu atbalstu slimnīcām pandēmijas kulminācijas laikā.
  • Ziedojumi un partnerības: „SEOFly” atbalstīja „Good Food Institute Europe”, palielinot savas tīmekļa vietnes redzamību, lai iegūtu vairāk institucionālo partneru, darbinieku kandidātu un ziedotāju.

Plašāka informācija par „Tech to the Rescue” www.techtotherescue.org vai kontaktējoties ar Joanna Kocik, „Tech to Rescue” komunikācijas vadītāju: media@techtotherescue.org, +48509112422.