Pašvaldība
Aicinām praktiski palīdzēt Ukrainas karā cietušajiem Ņežinas un Bučas iedzīvotājiem

Preiļu novada pašvaldība gatavo humanitārās palīdzības kravu, ko plāno sūtīt sadraudzības pašvaldībai Ņežinai Ukrainā, un aicina arī citus, kuri vēlētos atbalstīt iedzīvotājus Ņežinā, Čerņihivas rajonā kopumā, kā arī Bučā, pievienoties ar savu ieguldījumu. Valkas novada pašvaldība aicina arī Valkas novada iedzīvotājus atsaukties palīdzības aicinājuma un ziedot ukraiņiem nepieciešamās lietas.

Kas vajadzīgs iedzīvotājiem Ņežinā, Čerņihivas rajonā un Bučā:

  • putraimi un pārtika ar ilgu derīguma termiņu;
  • matrači, segas, gultasveļa, dvieļi;
  • apģērbi bērniem (ne ziemas sezonai), vecumā no 5 mēnešiem līdz… ;
  • guļammaisi un gumijas ”vingrošanas” paklājiņi, uz kuriem likt guļammaisus (tas jo īpaši vajadzīgs militāristiem);
  • higiēnas preces (šampūns, ziepes, zobu pasta, zobu birstes);
  • tualetes papīrs.

Aicinām dāvāt tikai jaunas mantas, un nogādāt tās Valkas pilsētas kultūras namā pie dežurantiem darba dienās no plkst. 8.00 – 17.00 līdz 20. aprīlim. Kontaktpersona saziņai: Gunta Smane, mob.tālr. +371 26463408.

Palīdzības kravu plānots pabeigt komplektēt līdz 22. aprīlim. Visas preces tiks apkopotas angārā Preiļos.

Kas šobrīd notiek Ņežinā

Ņežinā pēc uzbrukumiem sagrautas 75 privātmājas un 25 daudzstāvu mājas. Vairs nav lidlauka, skolas, bērnudārza, rūpnīcas, karaspēka daļas… Taču apkārt esošie ciemati ir cietuši daudz nopietnāk, un tiem palīdzība patlaban vajadzīga visvairāk.

Palīdzība patlaban tiek sniegta arī Ņežinā esošajiem militāristiem un cilvēkiem, kas atbēguši uz Ņežinu no izpostītajām Ukrainas pašvaldībām.

Kas ir mūsu sadarbības partneri Ņežinā

Ņežinas pašvaldība un tās sabiedriski aktīvā iedzīvotāja Tamāra Stratilata aktīvi sadarbojušies ar Preiļu novadu jau vairākus gadus, un pēdējos gados iesaistījusies vairākās Latvijas Pašvaldību savienības organizētās attīstības izglītības aktivitātēs, īstenojot radošus pasākumus kopīgi ar Kuldīgas un Valkas novada pašvaldībām. Ņežinas jaunie mākslinieki piedalījušies mūsu rīkotajos zīmēšanas konkursos, bet dziedātāji iedziedājuši arī dziesmu latviešu valodā.

Ar Tamāru un dažiem Ņežinas bērniem varat iepazīties īsā video sveicienā, kas tapis pirms gada, kad bērni mācījās dziesmu latviešu valodā. Mēs turpinām sazināties arī patlaban, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem viņiem visgrūtākajā brīdī, vienlaikus neaizmirstot, ka pēc tumsas vienmēr nāk gaisma!

Informāciju sagatavoja:

Agita Kaupuža

Padomniece ES jautājumos

LPS pārstāvniecības Briselē vadītāja

Latvijas Pašvaldību savienība

 

Ivo Leitis,

Valkas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciālists