Projektu aktualitātes
Ar LMT atbalstu Valkā un Vijciemā notikušas bezmaksas zumbas nodarbības

Ceturtdien, 28. maijā, Valkas brīvdabas estrādē notika pasākums, kurā tika prezentēts konkursā „LMT Latvijai” finansējumu ieguvušais projekts, kura ietvaros Valkas un Vijciema iedzīvotājiem bija iespēja par brīvu apmeklēt zumbas nodarbības.

Projekta ietvaros no janvāra līdz maija beigām aptuveni 140 Valkas, Vijciema un tuvējās apkārtnes iedzīvotāji apmeklēja bezmaksas zumbas nodarbības, kas abās vietās notika reizi nedēļā. Projektam piešķirtais finansējums galvenokārt tika izmantots tam, lai trenere Alise Matuka varētu saņemt zumbas treneres licenci, kā arī nodarbību organizēšanai – telpu īrei, skaņu tehnikai un citām vajadzībām. Papildus LMT piešķirtajiem līdzekļiem projekta līdzfinansējumu nodrošināja Latvijas-Igaunijas institūts.

Projekta īstenotāja Laura Gredzens stāsta, ka projektu iesniegusi, lai dotu Valkas iedzīvotājiem iespēju brīvajā laikā apgūt ko jaunu. „Vēlējos vietējiem iedzīvotājiem dot iespēju izkustēties un nomierināt prātu pēc ikdienas steigas. Šobrīd pasaulē populāra kļūst zumba- nodarbības, kurās deja tiek apvienota ar vingrinājumiem. Valkā nekad nebija rīkoti zumbas treniņi, un sākotnēji trūka pārliecības par to, vai iedzīvotājiem būs interese par šādām nodarbībām. Par spīti bažām interese izrādījās tik liela, ka gan Valkā, gan Vijciemā nodarbībām bija jāmeklē lielākas telpas. Bezmaksas zumbas treniņus apmeklēja ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet pat mūsu kaimiņi igauņi,” par lielo atsaucību priecājas projekta īstenotāja.

„Galveno projekta mērķi un ideju pilnībā izsaka tā nosaukums: “Veseli un darbīgi cilvēki – novada atbalsts”. Atrodot saspringtajā ikdienas ritmā laiku, ko veltīt sportiskām aktivitātēm, mēs veicinām gan savu veselību un labsajūtu, gan esam spējīgi ar jauniegūto enerģiju īstenot idejas sava novada un tuvāko cilvēku labklājībai. Tieši uz to mudina projektu konkurss „LMT Latvijai”, tāpēc esam gandarīti par Valkā īstenoto projektu, kas ļauj ikvienam būt aktīvam,” uzsver LMT Klientu centra “Valmiera” vadītāja Santa France.

Lielākie projekta ieguvēji – nodarbību apmeklētāji, stāsta, ka Valkā vēlētos redzēt vairāk šādu projektu, kuru ietvaros var iemācīties ko jaunu un interesanti un veselīgi pavadīt brīvo laiku. Tā kā par nodarbībām tika izrādīta tik liela interese, šobrīd projekta organizatori meklē iespējas līdzīgas nodarbības rīkot arī turpmāk.

Projekts “Veseli un darbīgi cilvēki – novada atbalsts” ir viens no „LMT Latvijai” 2014. gadā uzvarējušajiem projektiem, kas īstenoti Valkas novadā. Šim projektam piešķirtais finansējums ir 1947.67 eiro. Kopumā projektu realizācijai Valkas novadā LMT piešķīris vairāk nekā septiņus ar pusi tūkstošus eiro lielu finansējumu.

„LMT Latvijai” uzvarējušie projekti Valkas novadā:

 • Valkas pilsētas publiskās slidotavas labiekārtošana
  • Projekta ietvaros pludmales volejbola centrs “Valka” ziemas periodā tika pārveidots par Valkas pilsētas publisko slidotavu. Slidotava bez maksas bija pieejama visu vecumu cilvēkiem, tai skaitā arī sportistiem. Valkas ģimnāzijas un pamatskolas skolēni varēja gūt jaunas iemaņas, sporta stundās mācoties slidot.
  • Iesniedzējs: biedrība “Atbalsts Valkai”
  • Piešķirtais finansējums: 2000 eiro
 • Ticības, cerības un mīlestības lapene
  • Kārķu baznīca ir viena no skaistākajām Valkas novada baznīcām, cilvēku saukta par „Laulību baznīcu”. Projekta ietvaros izveidota „Ticības, Cerības un Mīlestības lapene”, kurā pavadīt dzīves nozīmīgākos notikumus – laulības, kristības un iegūt vietu, kur saņemt mieru, ticību, cerību un mīlestību.
  • Projekta iesniedzējs: Liene Pieče, Kārķu ev. lut. draudze
  • Piešķirtais finansējums: 2000 eiro
 • Tilta būve pār Veckārķu ezera slūžām „Savienosim krastus, laiku un paaudzes!”
  • Atjaunots gājēju tilts pār Veckārķu slūžām. To izmanto vietējie iedzīvotāji, lai dotos uz aku, pagasta centru, autoveikalu un citās ikdienas gaitās. Ir teiciens – šķērsojot ne reizi nešķērsotu tiltu, vajag iedomāties vēlēšanos un tā piepildīsies. Nu Veckārķu iedzīvotāji un viesi to var droši darīt. Lai sapņi piepildās!
  • Projekta iesniedzējs: Pēteris Pētersons
  • Piešķirtais finansējums: 1614.50 eiro
 • Veseli un darbīgi cilvēki – novada atbalsts
  • Projekta ietvaros iedzīvotājiem tika sniegta iespēja bezmaksas apmeklēt Zumbas treniņus, kuros deja apvienota ar veselīgiem vingrinājumiem. Nodarbībās trenētas visas muskuļu grupas, vienlaicīgi prātam dodot iespēju atpūsties. Pastāvīgi apmeklējot nodarbības, uzlabojas kustību koordinācija, samazinās sirds un asinsvadu, kaulu un locītavu slimības.
  • Projekta iesniedzējs: Laura Gredzens, Biedrība „Latvijas – Igaunijas institūts”
  • Piešķirtais finansējums: 1947.67 eiro

Plašāka informācija par “LMT Latvijai” pieejama www.lmt.lv/lmtlatvijai

Par LMT Latvijai Jau kopš 2011. gada “Latvijas Mobilais Telefons” sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām pilsētu iedzīvotājiem un iedzīvotāju grupām, kuri vēlas ar idejām un projektiem piedalīties savas pilsētas attīstībā, piedāvā iespēju piedalīties projektu konkursā “LMT Latvijai”. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas pilsētās un atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas pilsētu sabiedriskās dzīves izaugsmei. Šogad projektu konkursā piedalās Cēsis, Madona, Dobele, Roja, Skrunda, Iecava un Daugavpils novads. Kopš 2011. gada ar LMT atbalstu īstenoti vairāk nekā 80 iedzīvotājiem nozīmīgi projekti sešpadsmit Latvijas pilsētās un novados, kam LMT atvēlējis vairāk nekā 200 tūkstošus eiro.