Sabiedrības ziņas
att

Ceturtdien, 3. februārī, Eiropā tiks atzīmēta Starptautiskā vēlēšanu diena, kuras ietvaros Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šonedēļ aicina ikvienu sociālajos tīklos pastāstīt par to, kāpēc ir svarīgi piedalīties vēlēšanās. Akcijas mērķis ir ne tikai atgādināt par līdzdalības vēlēšanās nozīmi, bet arī vērst uzmanību uz to, ka jau pēc astoņiem mēnešiem – šā gada  1. oktobrī - notiks 14. Saeimas vēlēšanas. Daloties sociālo tīklu vietnēs, akcijas dalībnieki aicināti izmantot mirkļbirku #VēlēšanuDiena un paust savas pārdomas jebkādā formātā, kas šķiet piemērots, - teksts, attēls, zīmējums, karikatūra, foto, video, balss ieraksts vai cits.

“Centrālās vēlēšanu komisijas vēlētāju aptaujas liecina, ka no vēlēšanām uz vēlēšanām arvien pieaug to respondentu skaits, kuri atzīst, ka vēlēšanās nepiedalās, jo ir zaudējuši ticību tam, ka viņu balss spēj ko ietekmēt. Tā, protams, nav taisnība, jo vēlēšanu rezultātu veido katra vēlētāja balss, un katrās vēlēšanās ir situācijas, kad viena vai dažas balsis izšķir to, kurš deputātu kandidāts tiks ievēlēts. Tāpēc ar šo vēlēšanu dienas akciju gribam aicināt aktīvāko sabiedrības daļu, tos vēlētājus, kuri ir pārliecināti, ka vēlēšanās jāpiedalās, dalīties ar savu stāstu, viedokli, pieredzi, motivāciju, kāpēc piedalīties vēlēšanās ir svarīgi. Un kas zina, varbūt kāds no šiem argumentiem, stāstiem pārliecinās kādu draugu, paziņu, līdzcilvēku mainīt domas un izlemt piedalīties vēlēšanās šā gada oktobrī,” norāda  CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Starptautisko vēlēšanu dienu Eiropā atzīmē katru gadu februāra pirmajā ceturtdienā, un tās mērķis ir atgādināt, ka brīvas un demokrātiskas vēlēšanas ir vērtība, kuras dotās iespējas jānovērtē un atbildīgi jāizmanto. Šogad šī diena tiks atzīmēta jau septiņpadsmito reizi.

Starptautiskās vēlēšanu dienas tradīcijas pirmsākumi meklējami 2006. gadā, kad ar šādu iniciatīvu klajā nāca Eiropas valstu vēlēšanu administratoru asociācija (ACEEEO). Šajā asociācijā kopš 1991. gada ietilpst arī Latvijas Centrālā vēlēšanu komisija. Plašāka informācija par Starptautisko vēlēšanu dienu pieejama ACEEEO tīmekļvietnē: https://aceeeo.org/en/projects/global-elections-day

Aicinām sekot līdzi vēlēšanu aktualitātēm mājaslapā www.cvk.lv un sociālo tīklu vietnēs – Facebook “CVK.lv”, Instagram “CVK_zinas”, Twitter “CVK_zinas”.

Atzīmējot Starptautisko vēlēšanu dienu, vēlētāji aicināti dalīties ar pārdomām, kāpēc jāpiedalās vēlēšanās

Informāciju sagatavoja:

Laura Zaharova

Centrālās vēlēšanu komisijas

Informācijas nodaļas vadītāja