Sabiedrības līdzdalība

Lai nevalstiskās organizācijas (NVO) un kopienu līderi, aktīvie iedzīvotāji uzzinātu par NVO īstenotajiem līdzdalības veidiem Latvijā, un atklātu, kā tikt pie jaunajiem līderiem savās NVO (vai pašiem par tādiem kļūt), tad 22., 27., 29. februārī un 7.martā notiks Demokrātijas (iz)braucieni. Ekspreša braucēji – NVO un aktīvie iedzīvotāji – tīklosies un iepazīsies gan Demokrātijas ekspresī - autobusā kopā ar Uģi Melderi, gan braucienu galapunktos iepazīs īstenotos NVO līdzdalības veidus novadu fondos un uzzinās par jauno līderu izvēles principiem zemessardzē.

Tādēļ – Valmieras novada fonds aicina pietiekties NVO un aktīvos iedzīvotājus demokrātijas braucieniem uz:

  • Valmieras novada fondu Valmierā 22.02, tikšanās Garā ielā 10 (pieteikšanās līdz 20.02);
  • Viduslatgales pārnovadu fondu Preiļos 27.02 (pieteikšanās līdz 25.02);
  • Alūksnes un Apes novada fondu Alūksnē 29.02 (pieteikšanās līdz 27.02);
  • Limbažu fondu Limbažos 07.03 (pieteikšanās līdz 05.03);

Izbraukšana no Valmieras: plkst.09.00 (dalībniekiem tiks nosūtītas precīzākas norādes).

Pieteikšanās: https://ej.uz/Demokratijasekspresis

Ņemot vērā, ka autobusos esošo vietu skaits ir ierobežots, aicinām reģistrēšanos neatlikt uz pēdējo mirkli. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pastu: gundega.silina@vnf.lv vai sazinoties pa tālruni: 27820430 (Gundega).

Lai  brauciena dalībnieki iepazītos un aizsāktu jaunas sadarbības, jau demokrātijas ekspreša autobusā notiks atraktīvā pasākumu vadītāja Uģa Meldera rīkotas aktivitātes.

Gan NVO, gan zemessardze ietver vērtības un principus, kas balstās uz pilsoņu līdzdalību, valsts aizsardzību un tiesiskumu, veidojot stipru un stabilu sabiedrību: strādā sabiedrības labā un piedalās sabiedriskos procesos. Līdz ar to abām grupām ir daudz kas kopīgs, lai gan ikdienā tās bieži netiekas. Tādēļ Demokrātijas ekspreša galapunkts ir kāds no Latvijas novadu fondiem, kur satiksim arī Latvijas zemessardzes pārstāvjus.

Projekta afišas baneris ar logo

Tīklošanās braucienus īsteno Valmieras novada fonds iniciatīvas “Demokrātijas akadēmija” ietvaros. To iniciēja Latvijas Lauku forums sadarbībā ar Latvijas Pilsonisko aliansi, Dienvidlatgales NVO atbalsta centru, Kurzemes NVO centru, Valmieras novada fondu un Zemgales NVO centru. Demokrātijas akadēmiju finansē EEZ un Norvēģijas grantu programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.