Kultūra Sports Kārķu pagasts
Attēls
Foto: Mārtiņš Silgailis

 No 11.-12. augustam Kārķos būs tradicionālie Pagasta svētki, kuros iecerēta daudzveidīga programma. Atraktīva atpūta, īpašs muzikāls un ēdienu baudījums – tā varētu raksturot tuvojošos Kārķu pagasta svētkus, kuros sev kaut ko piemērotu un aizraujošu varēs atrast ikvienas paaudzes pārstāvis. Šā gada Pagasta svētku tēma – ūdens.

Kāpēc tēma ūdens? Mēs patieso lietu vērtību novērtējam tad, kad to nav, nevis kad tās ir. Šogad, kad izkaltusi zeme un pat akas, cilvēki, puķes, putni, ikviena dzīva radība ūdeni spēj novērtēt kā dzīvības pamatu.

Svētku laikā ūdens tēma vīsies cauri visām aktivitātēm – sākot ar puķu upi, kas tiks veidota, piektdien, 11. augustā, pošoties svētkiem, līdz radošām darbnīcām ar ūdenskrāsām, ziepju gatavošanas darbnīcu un ziedūdenim, ar kuru varēs veldzēties sestdien baznīcas lapenē, ja būs vēlme nesteidzīgi izbaudīt noskaņu baznīcas tuvumā. Ūdens tiks izmantots arī jautrās un sportiskās aktivitātēs bērniem un pieaugušajiem. Arī zaļumballes muzikanti atbilstoši tēmai – spēlēs grupa “Liepavots”. Sportiskas aktivitātes komandām plānotas piektdienas vakarā pie sporta nama, sestdien vairāk būs sportiskas un radošas nodarbes, kurās var piedalīties ikviens, iepriekš nepiesakoties. Sestdienas rīts pulksten 5.00 sāksies ar makšķerēšanas sacensībām “Svētku cope” Mierkalnu karjerā, pēc tam pulksten 8.00 zolītes spēle tautas namā, tad visa pārējā programma pl. 12.00. – sportisko aktivitāšu atklāšana, trombonista Vaira Nartiša jautra instrumentāla stand up izrāde “Pūt un palaid!”, kurš ir  viens no labākajiem Latvijas trombonistiem, soloatskaņotājs, Latvijas Nacionālās operas orķestra mākslinieks un pūšaminstrumentu izgudrotājs. Svētku laikā būs piepūšamās atrakcijas u.c. bērniem piemērotas aktivitātes, radošas darbnīcas bērniem un pieaugušajiem (ziepju darbnīca, seju apgleznošana, zīmēšana ar ūdenskrāsām u.c.)

Jau trešo gadu svētku neatņemama sastāvdaļa būs mājas kafejnīcas, kas šogad notiks “Dīķkalnos” un “Rudzīšos”, kuri jau tagad domā kā patīkami pārsteigt apmeklētājus. Svētku ietvaros būs arī mājražotāju tirdziņš, bufete, emocionāli piesātināts solās būt koncerts Dabas koncertzālē, kurā pl . 20.00 uzstāsies saksofonu duets “Marta & Neftali”. Saksofonu dueta sastāvā ir divi talantīgi mūziķi Marta un Neftali, kurus vieno absolūta mīlestība pret mūziku, saksofonu un vienam pret otru, jo duets ir pāris ne tikai uz skatuves, bet arī dzīvē. Martas mūzikas gaitas sākās Limbažu mūzikas skolā, bet Neftali  - Lanzarotes salā. Abi satikās Grankanārijā, kur katrs vadīja savas mūziķu gaitas individuāli. Tieši ciemošanās Latvijā abus apvienoja duetā un šobrīd abi no sirds izbauda kopīgu muzicēšanu dažādos pasākumos gan Latvijā, gan ārvalstīs. Mūziķi ir uzstājušies Latvijā, Grankanārijā, Vācijā, Portugālē, koncerti plānoti arī Spānijā un pat Marokā.

Aktīvā dzīvesveida piekritēji aicināti iesaistīties Kārķu pagasta svētku sporta aktivitātēs. Programmā ir gan tradicionālāki un kustīgāki sporta veidi, gan arī tādas aktivitātes, kurās sekot pulsam nevajadzēs. Tā teikt - katrai gaumei!

Dalība visās sacensībās ir bezmakas.
Sacensības organizē Valkas novada pašvaldība.

Papildus informācija: +371 26449270

Lai svētku prieks padara mūs stiprus, vairo enerģiju un cerību labajam!  Ikviens no tuvuma un tāluma būsiet mīļi gaidīti.

Uz tikšanos Kārķu Pagasta svētkos!