Veselība
Latvijas Sarkanais Krusts aicina interesentus piedalīties tiešsaistes semināros par vakcināciju

Laikā, kad visapkārt centrālais sarunu temats ir COVID-19, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īsteno projektu “Vakcinējies: esi drošībā” (Nr. 2021.LV/NVO_VAK/2) ar mērķi paaugstināt sabiedrības informētību par vakcināciju pret COVID-19 un veicināt vakcinācijas procesu vairākos Latvijas reģionos.

Latvijas Sarkanais Krusts aicina interesentus uz sekojošiem Zoom semināriem:

  • 23.11.2021. plkst. 10.00-11.30 “COVID-19 bērniem. Vakcinācija.” Semināru vadīs ģimenes ārsts Gundars Kuklis.

Semināra tēmas:  saslimšana ar COVID-19 bērniem; vakcinācija bērniem no 12 gadu vecuma; vakcinācija pēc COVID-19 pārslimošanas. Jautājumi un atbildes.

  • 02.12.2021. plkst. 10.00-11.30 “Atveseļošanās un vakcinācija pēc COVID-19 pārslimošanas”. Semināru vadīs fizioterapeite Sanda Ķimse.

Semināra tēmas: rehabilitācijas iespējas pēc COVID-19 pārslimošanas – kādos gadījumos iespējams saņemt valsts apmaksātu rehabilitāciju, kas tajā ietilpst, cik ilgs ir rehabilitācijas kurss un citi jautājumi; praktiski elpošanas vingrinājumi mājās, lai stiprinātu elpceļu veselību; vakcinācija pēc COVID-19 pārslimošanas. Jautājumi un atbildes.

Pieteikšanās semināriem rakstot uz e-pastu vakcinacija@redcross.lv

Tāpat projekta ietvaros iedzīvotājiem Vidzemes reģionā ir iespēja saņemt informāciju par saslimšanu ar COVID-19 un vakcinēšos pret to LSK Vidzemes komitejas Veselības istabās:

  • Valkā, Semināra ielā 23: darba dienās no plkst. 09.00 līdz 11.00;
  • Smiltenē, Dārza ielā 3: otrdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 11.00 līdz 14.00.

Aicinām iedzīvotājus vērsties pie Veselības istabu darbiniekiem, lai iegūtu informāciju par vakcināciju, par tuvākajiem vakcinācijas punktiem/ vietām, saņemt psiholoģisku atbalstu, izmērīt asinsspiedienu, veikt skābekļa satura mērījumus ar pulsa oksimetru, kā arī noskaidrot citus ar veselību saistītus aktuālus jautājumus.

Papildus vēršam uzmanību, ka projekta ietvaros ir iespējams nodrošināt specializētā transporta pakalpojumus personām ar kustību traucējumiem, lai varētu nokļūt uz tuvāko vakcinācijas punktu/ vietu.

Jautājumu gadījumos lūdzam vērsties pie LSK Vidzemes komitejas Projekta koordinatores Vivitas Ķīkules, rakstot uz e-pastu: vakcinacija@redcross.lv .

Vairāk informācijas par projektu: www.redcross.lv/darbibas-jomas/projekti/projekts-vakcinejies-esi-drosiba

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja:

Vivita Ķīkule,

LSK Vidzemes komitejas

Projekta koordinatore