Sports
attels

Sestdien,11.martā „Lugažu muižā” tika izspēlēts tradicionālais „Sieviešu dienas” zolītes turnīrs, kas šogad notika paralēli ar “kauliņu pokera” spēli. Nav noslēpums, kaut gan zolītes turnīrs notiek saistībā ar “sieviešu dienu”, tomēr dalībnieku skaitā ir maz daiļā dzimuma pārstāves, tāpēc tika pieņemts lēmums izspēlēt arī kauliņu spēli. Par prieku organizatoriem, atsaucība bija un, kā tagad mēdz uzsvērt, “dzimumu līdztiesība” tika ievērota.

Šogad uz zolītes turnīru ieradās 22 dalībnieki, to skaitā piecas sievietes. Kā jau ierasts, dalībnieki bija ne tikai no Valkas pagasta un Valkas, bet arī no kaimiņu pagastiem – Ērģemes, Kārķu, Vijciema, Jērcēnu un jau tradicionāli, arī no Naukšēnu pagasta.

Kā allaž, lai noskaidrotu stiprāko „zolmani”, tika izspēlētas sešas spēļu kārtas ar maksimāli 24 partijām un laika limitu viena stunda. Kā jau kāršu spēlē, ar labu spēlēt prasmi vien nepietiek, vajadzīga arī veiksme.

  • Šogad pirmo vietu kopvērtējumā ieguva pagājušā gada neveiksminieks Harijs Spalva no Naukšēniem, otrā vieta turnīra “krusttēvam” un galvenajam tiesnesim Mārtiņam Kreilim, no Turnas . Mārtiņam arī visvairāk spēlētās “zoles” – viņš riskēja deviņas reizes un astoņas no tām veiksmīgi. Trešo vietu ieguva, dalībnieks, kurš šogad turnīrā piedalījās pirmo reizi -  Gatis Zīriņš. Tik pat labi dāmu konkurencē veicās arī Gata mammai – Rotai Zīriņai, viņa trešā, bet otro vietu ieguva Mārīte Magone, kura ir regulāra šī turnīra dalībniece. Uzvaras laurus dāmu konkurencē plūca turnīru dalībniece no Jērcēniem -  Līga Bajāre. Kā vienmēr, īpaši tiek noteikts arī turnīra “neveiksminieks”, šis “gods” šogad Jurijam Mencim. Katram dalībniekam, jau tradicionāli, piemiņas velte  - sērkociņu kastītes ar īpašo turnīra etiķeti.

Ne mazāk spraiga un azartiska spēle noritēja turpat blakus, mazajā zālē, kur pulcējās “kauliņu pokera” spēlētāji. Šeit pie spēles galdiem starp 16 dalībniekiem bija arī trīs kungi, un uzreiz jāteic, viņi nebija tie veiksmīgākie spēlētāji. Līdzīgi, kā zolītes izspēlē, arī šeit spēle noritēja sešās kārtās un uzvarēja dalībnieks, kurš iegūst lielāko punktu kopskaitu. Kauliņu pokers ir spēle, kurai, atšķirībā no zolītes, nav nepieciešamas iepriekšējas spēles prasmes, jo noteikumi ir vienkārši un spēlētāja pieņemtie lēmumi pie spēles galda, nekādā veidā neietekmē citus spēlētājus. Bet tas nenozīmē, ka pašam spēlētājam, nav jādomā līdzi un jāpieņem izsvērti lēmumi.

  • Vislabākās  prāta un veiksmes kombinācijas padevās Simonai Zandersonei (1016p.), viņai trešā vieta turnīrā, otro vietu izcīnīja Inga Kārkliņa(1044 p.), bet pirmajā vietā  Ieva Kalniņa (1149 p.). Rezultāti bija ļoti blīvi, jo vēl vienai dalībniecei – Ligitai Gailītei, sakrātā punktu summa bija virs tūkstoša un pieciem spēlētājiem, virs deviņiem simtiem.

Atis Empelis

Valkas pagasta sporta organizators
atis.empelis [at] inbox.lv
Lugažu muižā aizvadīts tradicionālais “Sieviešu dienas zolītes turnīrs”