Valga
No 15. novembra pasākumos un izklaides vietās Igaunijā arī jauniešiem jāuzrāda Covid-19 sertifikāts vai tests

No šī gada 15. novembra Igaunijā stājās spēkā stingrāki Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumi, kas nosaka - lai piedalītos dažādos pasākumos, izklaides vietās u.c. jauniešiem vecumā no 12 gadiem un trīs mēnešiem līdz 17 gadiem (ieskaitot) jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, vai izziņa, kas apliecina veselības aprūpes sniedzēja veiktā PCR jeb PĶR (polimerāzes ķēdes reakcijas) vai ātrā antigēna testa negatīvu rezultātu.

PĶR tests jāveic ne vairāk kā 72 stundas un ātrais antigēna tests ne vairāk kā 48 stundas pirms dalības pasākumā vai aktivitātē. Papildus veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēja veiktajai pārbaudei derīgs ir arī vispārējās aptiekas ātrās pārbaudes rezultāts.

Šādi nosacījumi pieaugušajiem bija spēkā jau iepriekš.

Obligāta masku valkāšana un 2 metru distance

Maska jāvalkā visām personām no 12 gadu vecuma visās publiskai lietošanai paredzētajās iekštelpās, tostarp telpās, kur tiek pārbaudīts COVID sertifikāts (t.sk. izklaides iestādēs, pasākumos, kinoteātros, teātros, spa).

Maska jāvalkā, piemēram, veikalā, aptiekā, iestāžu un uzņēmumu apkalpošanas telpās, pastā, bibliotēkā, sabiedriskajā transportā, izklaides iestādēs, pasākumos, kinoteātros, teātros, spa – visās publiskajās iekštelpās, kur tas ir iespējams.

Visās publiskās iestādēs jāievēro 2 metru distancēšanās.

Plašāk ar aktuālajiem Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumiem Igaunijā iespējams iepazīties šeit: angļu, krievu un igauņu valodā.

Informācija latviešu valodā sagatavota izmantojot mašīntulkojumu.

Avots: www.kriis.ee