Sabiedrības ziņas
Afiša

Jau 4. un 5. oktobrī Rīgā, viesnīcā "Radisson BLU Latvija" un tiešsaistē vietnē cyberchess.lv, norisināsies desmitā starptautiskā kiberdrošības konference CyberChess 2023.

CyberChess 2023 ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem Baltijas reģionā, kas pulcē pasaules un Baltijas līmeņa kiberdrošības ekspertus. Šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta stratēģiski politiskām kiberdrošības tēmām, piedāvājot vairāk nekā 60 ārvalstu ekspertu uzrunas un diskusijas trīs sesijās: stratēģiski politiskajā, tehniskajā un domēna vārdiem veltītajā. Tā kā Latvijas domēnam ".lv" šogad aprit 30 gadu, norisināsies diskusijas par domēna vārdu sistēmas drošības jautājumiem Baltijas reģionā.

Kiberdrošība attiecināma gan uz katru indivīdu personīgi, gan uz iestāžu, uzņēmumu un valstu drošību. Piemēram, diskusija Management of "digital waste" skar ikvienu, kam jebkad ir bijis domēna vārds, kas lieto e-pastu, apmeklē vietnes un pavada laiku internetā. Domēnu, mārketinga un kiberdrošības nozaru eksperti šajā diskusijā analizēs, kas ir digitālie atkritumi, kāda ir to vērtība otrreizējā tirgū un kā tos pareizi apsaimniekot, lai tie netiktu izmantoti kiberuzbrukumos.

Abas dienas līdz ar konferences norisi tiešsaistē notiks arī kiberdrošības sacensības Capture the Flag (CTF). Tās radītas, lai aicinātu spēles dalībniekus stāties pretī dažādiem kiberdrošības izaicinājumiem tādās kategorijās kā, piemēram, kriptogrāfija, tīkla analīze, kriminālistika, binārais kods un citas. Detalizēta informācija pieejama www.cyberchess.lv sadaļā "CTF". Pieteikties var jebkurš kiberdrošības entuziasts, kas vēlas pārbaudīt savas prasmes un zināšanas. Tiem dalībniekiem, kam nebūs izdevies pašiem atrast komandas biedrus, būs pieejams Discord kanāls, kur varēs mijiedarboties ar citiem spēlēt gribētājiem un veidot komandas.

3. oktobrī paredzēti specializēti praktiskie semināri CyberChess Training. Šiem semināriem būs atsevišķa reģistrācija, un tajos var piedalīties arī tad, ja pašu konferenci nav plānots apmeklēt. Seminārā Recon, Scanning, and Enumeration Attacks tiks aplūkoti paņēmieni, ko uzbrucēji izmanto, lai atrastu nepilnības tīkla drošībā. Savukārt Cyber Fortress - Build the most resilient ICT security system ir simulācijas spēle, kas sastāv no visefektīvākās IKT vides drošības sistēmas izveidošanas un atbilstošas reakcijas uz dažādiem kibertelpas apdraudējumiem. Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu semināros, dalībai šajās apmācībās priekšroka tiks dota valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem.

Vairāk informācijas par konferenci, programmām un reģistrāciju var atrast vietnē www.cyberchess.lv. Neskatoties uz to, vai esi kiberdrošības entuziasts, vai vēlies pārbaudīt, stiprināt prasmes un zināšanas, – piesakies!

Konferences darba valoda – angļu valoda.

Konferenci organizē CERT.LV, Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija un augstākā līmeņa domēna ".lv" reģistra uzturētājs (NIC) sadarbībā ar ISACA Latvijas nodaļu, Latvijas Interneta asociāciju un augstākā līmeņa domēnu ".ee" un ".lt" reģistru uzturētājiem.

Konferenci līdzfinansē Eiropas Savienība un atbalsta Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra Latvijas Nacionālais koordinācijas centrs (NCC-LV), ICANN (Internet Corporation for Assigned Names un Numbers), SIA "Latvijas Mobilais telefons", SIA "Tet", VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs", SIA "Cyber Circle", CSC Corporate Domain, SANS Institute, CLICO Baltic, Recorded Future, Synergy Consulting un CentralNic Registry.