Jaunatne Kultūra Valga
Studija JOY starptautiskajā deju konkursā “Dance Express” Tallinā
Studijas JOY deju kolektīvi piedalījās starptautiskajā deju konkursā “Dance Express” Tallinā.

2023. gada nogale radošajai studijai "JOY" atnesusi daudz priecīgu mirkļu un sasniegumu, kuri paliks ne tikai dalībnieku, bet arī starptautiskās žūrijas pārstāvju un pierobežas pilsētu iedzīvotāju atmiņā.

Sieviešu deju kolektīvs “GRACE” pēc spilgtā priekšnesuma konkursā “Baltic Wave” ieguva godpilno 1. vietu un saņēma ielūgumu uz starptautisko konkursu Gruzijā. Studijas JOY solisti un deju kolektīvi turpināja uzvaras stafeti, piedaloties starptautiskajā bērnu un jauniešu jaunrades konkursā “Debut Premium”,  kas norisinājās no 24.līdz 26. novembrim Jūrmalā. Konkursā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku no Baltijas valstīm un Ukrainas.

Studijas JOY solistu un deju kolektīvu priekšnesumi priecēja profesionālo žūriju no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas ar savu oriģinalitāti un emocionalitāti.

Visi žūrijas pārstāvji vienbalsīgi piešķīra studijai JOY speciālo balvu par kultūras tradīciju attīstību un augstu profesionalitāti.

Šajā konkursā studija JOY ieguva:
1.vietu ar deju “Better days” (horeogrāfs Alexandrs Makarovs, pedagogs Uģis Rācenis)
1. vietu ar deju “In search for life” (horeogrāfs un pedagogs Vadims Šemeljovs)
1. vietu ar deju “Lose control” (horeogrāfs un pedagogs Nikolajs Voitenko)
1. vietu ieguva studijas JOY soliste Polina Dmitrijeva (pedagoģe Marina Jerjomina)
2. vietu soliste Jekaterina Neuimina (pedagoģe Marina Jerjomina)

Taču studijas soliste Laura Krastiņa saņēma jebkura starptautiska konkursa prestižāko balvu - Grand Prix  (pedagoģe Marina Jerjomina)

Soliste Laura Krastiņa
Soliste Laura Krastiņa

Studijā JOY darbojas ne tikai spēcīgas deju grupas, bet arī spilgti un atmiņā paliekoši solisti, kuri dzied dažādās valodās (ne tikai angļu, igauņu, latviešu, krievu valodās, bet arī ukraiņu, japāņu, korejiešu, itāļu, spāņu, gruzīnu, armēņu valodās).

Studijas JOY soliste Laura Krastiņa novembra beigās pārstāvēja Igauniju-Latviju, Valgu - Valku starptautiskajā konkursā "DIGI - FORM - ART contest of the XIX International Culture Caravan 2023" Polijā. Konkursā piedalījās 767 dalībnieki no 34 valstīm (Azerbaidžāna, Baltkrievija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Ķīna, Kipra, Ēģipte, Igaunija, Somija, Indija, Izraēla, Itālija, Latvija, Lietuva, Malaizija, Maldīvija, Moldova, Papua-Jaungvineja, Peru, Polija, Portugāle, Rumānija, Krievija, Serbija, Dienvidāfrika, Taizeme, Tobāgo, Ukraina, Anglija, Apvienotie Arābu Emirāti, ASV, Uzbekistāna).

Dalībnieku priekšnesumus vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija 38 vokālās nozares pārstāvji (dziedātāji, vokālie pedagogi, producenti) no Polijas, Lietuvas, Maķedonijas, Izraēlas, Šveices, Taizemes, Spānijas, Kipras, Serbijas, Uzbekistānas, Vācijas, Krievijas, Ukrainas, Azerbaidžānas, Portugāles, ASV, Bulgārijas , Somijas, Itālijas, Kazahstānas.

Laura Krastiņa kļuva par I pakāpes laureāti un saņēma ielūgumu uz konkursiem Itālijā un Maķedonijā, kuri notiks 2024. gada pavasarī un vasarā. Patīkami apzināties, ka studija JOY, strādājot pierobežas pilsētā, rada cienīgu konkurenci pasaulē.

2.12.-3.12. Studijas JOY 6 deju kolektīvi piedalījās starptautiskajā deju konkursā “Dance Express” Tallinā. Konkursā piedalījās 199 deju priekšnesumi, vairāk nekā 1050 dalībnieku, spēcīgi konkurenti, iespaidīgi priekšnesumi no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Somijas. Īsta Ziemassvētku dāvana studijas pedagogiem (Marina Jerjomina, Uģis Rācenis, Nikolajs Voitenko, Igors Liders, Aleksandrs Makarovs), bērniem un viņu vecākiem bija augstais starptautiskās žūrijas vērtējums konkursā  “Dance Express” - četras 3. vietas un divas 2. vietas. Bērnu un viņu vecāku prieks, sajūsma, augsts žūrijas vērtējums kļuva par labāko atlīdzību studijas pedagogiem.

Studijas JOY solisti un deju kolektīvi
Studijas JOY solisti un deju kolektīvi starptautiskajā bērnu un jauniešu jaunrades konkursā “Debut Premium”

3. decembrī studija JOY ar Ziemassvētku programmu uzstājās Valgas pilsētas galvenās Ziemassvētku eglītes iedegšanas pasākumā, radot pierobežas pilsētu iedzīvotājiem īstu svētku noskaņu.

Gada izskaņā studijas JOY darbība tika augstu novērtēta konkursā “Valgamaa MTÜ ja Väärt Kodupaik 2023”, saņemot goda rakstu.

Studijas JOY vadītāja Marina Jerjomina
Studijas JOY vadītāja Marina Jerjomina

2023. gadā radošā studija "JOY" ne tikai priecēja dalībniekus un vecākus ar spilgtiem mirkļiem un uzvarām, bet arī ļāva starptautiskajai žūrijai un skatītājiem sajust, redzēt radošuma spēku un enerģiju. Ziemassvētki studijai ir vēl viena iespēja sagādāt prieku skatītājiem. Tāda ir studijas JOY misija - Iepriecināt apkārtējos!

Uz tikšanos studijas JOY ziemas koncertā “Sudraba sapņi studijas JOY ritmos”, kas norisināsies 3. februārī Valgas kultūras un interešu centrā!