Sports
attels

Vēl 26.februārī „Lugažu muižā ” pulcējās vairāk, kā sešdesmit dalībnieki, kas piedalījās „Spēļu dienā”. Noskaidrojām labākos četros spēļu veidos - novusā, šautriņu mešanas divcīņā, kornholna metienos un galda spēlē “kauliņu pokers”.

Kā vienmēr, vissīvākās cīņas notika pie novusa galdiem, kur šogad sev pirmo vietu atguva valcēnietis Agris Simulis aiz sevis tūlīt atstājot spēlētāju no Naukšēniem - Artūru  Putniņu, bet trešais – novusa spēlētājs no Valkas pagasta , Kristaps Polakens. Novusa turnīrā atsevišķi tika vērtētas dāmas, šoreiz gan tikai divas, pirmā vieta  Gitai Simulei, bet otrā  Ligita Gailīte .

To, ka „kauliņu spēle” nav nekāda joka lieta, tad kad bija atsvaidzināti atmiņā spēles noteikumi, pierādīja azarts pie šīs spēles galdiņiem. Bija noteikums, lai dalībnieks varētu cerēt uz vērtējumu, bija jāizspēlē vismaz trīs spēļu kārtas, bet maksimāli sešas, no kurām trīs labākās iet ieskaitē. Uzvarētājs nebija skaidrs līdz pēdējai izspēlei, tas noskaidrojās pēdējā spēlē, kur ļoti labu rezultātu uzrādīja Kaspars Skrastiņš, tādējādi uzvarot un aiz sevis atstājot Eniju Stahovsku un divus trešās vietas ieguvējus Intu Skrastiņu un Ilmāru Andrējevu-Empeli.

Visi dalībnieku vēlējās izmēģināt sevi šautriņu mešanā. Uzvarai tikai ar precīziem metieniem tuvāk mērķa centram bija par maz, vajadzēja arī veiksmi, bet dažam jau arī bija meistarība, lai „Darts” spēles mērķī iegūtu pēc iespējas vairāk punktu. Visprecīzākais starp vīriem bija Guntars Āboliņš, viņam  pirmā vieta, otrais Kaspars Skrastiņš, bet trešais precīzākais  Dainis Zeps. Starp sievietēm precīzākā bija Inta Skrastiņa, otrajā vietā atstājot Gitu Simuli, bet trešais labākais rezultāts Ancei Andrējevai-Empelei.

Nopietna cīņa izvērtās arī kornholna precizitātes metienos. Nav noslēpums, ka īpaši populāra šī spēle ir Ērģemes pagastā, tāpēc arī tie, kuri jau iepriekš bija izmēģinājuši kornholna metienus tur, sasniedza labākos rezultātus. Uzvarētāja noskaidrošanai, katram dalībniekam tika doti 16 metieni. Visprecīzākie bija dalībnieki no Naukšēniem, Artūrs Putniņš (57 p.) un Raivis Ceriņš (38 p.) ar iegūtiem 33 punktiem atstājot aiz sevis trešajā vietā Salvi Zelču  no Zvārtavas, bet starp dāmām, kā precīzākā tika sumināta Ligita Gailīte.

Veiksmi kornholna metienos izmēģināja arī  mazākie pasākuma apmeklētāji, Starp septiņiem dalībniekiem, precīzākā bija Alise Kuncēviča, kura ieguva 25 punktus, bet Klāvam Zandersonam un Dāvim Āboliņam , attiecīgi 20 un 14 iegūti punkti.

Paldies visiem dalībniekiem par pozitīvo gaisotni!

Atis Empelis

Valkas pagasta sporta organizators
atis.empelis [at] inbox.lv
Spēļu diena