Jaunatne
attels

Janvāra nogalē studijas JOY komanda aizvadīja tradicionālo ziemas atskaites koncertu “Tici brīnumam”, kuru allaž ar nepacietību gaida Dvīņu pilsētu - Valgas/ Valkas iedzīvotāji un ciemiņi.

Pavisam jauna programma, dziesmas igauņu, latviešu, krievu, ukraiņu, angļu, itāļu, serbu, romu valodās, dažādi deju stili, brīnišķīga atmosfēra un publika, viesi no Igaunijas Eiropas romu apvienības-  kolektīvs “Shukar Roma”, komandas darbs - tas viss bija studijas JOY ziemas koncertā, kas tika aizvadīts pilnā Valgas kultūras un interešu centra teātra zālē, ar pilsētu pārvaldes un Eesti Kultuurkapitaal Valga Ekspertgrupp atbalstu. 

Jau 28 gadus studija JOY piedalās Igaunijas republikāniskajā, televīzijas konkursā “Koolitants”, kurā šogad studiju JOY pārstāvēja 8 deju kolektīvi. Konkurss sastāv no vairāku apriņķu etapiem. Bērni, pedagogi, vecāki ar nepacietību gaida apriņķu etapu rezultātus. 

Viens no gaidītākajiem, iespaidīgākajiem konkursiem Baltijas valstīs viennozīmīgi ir “EuropeStage”, kas 18.03.-19.03 norisinājās konferenču centrā Atta Centre Rīgā, kurā piedalījās 53 deju kolektīvi, 297 deju priekšnesumi, 1845 dalībnieki no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Vācijas un Somijas. 

Dalība šajā konkursā bija lieliska iespēja iepazīstināt starptautisko žūriju no Latvijas, Vācijas un Anglijas ar studiju JOY. 

“EuropeStage Rīga” piedalījās 6 studijas JOY deju grupas un cienīgi pārstāvēja Latviju – Igauniju, Valku-Valgu, iegūstot augstus un atzinīgus starptautiskās žūrijas vērtējumus: 

  • 1.vieta (Deja  “Tantsumehhanism”; 10-12 gadi; Horeogrāfs un pedagogs: Igor Lider 
  • 2.vieta (Deja “Säravad tähed” ; 13-15 gadi; Horeogrāfs un pedagogs: Alexander Makarov 
  • 2. vieta (Deja “Ärkamine”; MIX;Horeogrāfs un pedagogs : Nikolai Voitenko) 
  • 3.vieta (Deja “Elu otsides”; 13-15 gadi; Horeogrāfs un pedagogs : Vadim Šemeljov) 
  • 4. vieta (Deja  “Tuule hinged”; 13-15 gadi; Horeogrāfs un pedagogs: Alexander Makarov) 

Studijas JOY mērķis dalībai konkursos ir jaunu draugu, paziņu, partneru un pieredzes iegūšana un viens no konkursa “EuropeStage” rezultātiem ir ielūgums uz Starptautisko horeogrāfijas festivālu/ konkursu Panevežys (Lietuvā). 

Aktīvs darbs turpinās, un studijas JOY solistus gaida dalība vokālajā konkursā “Valga Valla Tähtede lava” un deju grupu “Grace” dalība populārajā, republikāniskajā horeogrāfijas konkursā Kuldne Karikas! 

Informāciju sagatavoja:

Marina Jerjomina

Studijas JOY vadītāja

Attēls
attels