Uzņēmējdarbība
Uzņēmējiem būs pieejams aizdevums ar kapitāla atlaidi līdz 10 miljoniem eiro

No 19. janvāra Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzsāks projektu atlasi jaunā lielo investīciju projektu atbalsta programmā, kura būs pieejama uzņēmējdarbības attīstības projektiem, sākot no 10 miljoniem eiro. Šo programmu izstrādājusi Ekonomikas ministrija (EM) sadarbībā ar LIAA un Attīstības finanšu institūciju ALTUM.

 

Pieteikties programmā un uz aizdevumu ar kapitāla atlaidi līdz 30% apmērā no kopējām investīciju projekta attiecināmajām izmaksām varēs pretendēt Latvijā reģistrēti lielie un vidējie komersanti. Projektam pēc īstenošanas sasniedzot plānotos kritērijus, komersants varēs saņemt kapitāla atlaidi jeb dzēst ALTUM piešķirto aizdevumu.


Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs: “Eksporta rādītāji turpina augt, taču lielu daļu no eksporta sastāda arī koksne, graudi un citi Latvijas dabas resursi. Šiem resursiem nav jākalpo citu valstu attīstībai, bet gan jārada pievienotā vērtība šeit uz vietas, lai celtu mūsu uzņēmēju un iedzīvotāju labklājību. Tāpēc esam radījuši jaunu programmu, lai stimulētu Latvijas uzņēmumus  veikt ieguldījumus jaunu produktu izstrādē. Katrs šāds projekts  veicinās arī pakalpojumu un produktu ražošanu  citiem uzņēmumiem, radīs jaunas un labi apmaksātas darba vietas, palielinās eksportu un nodokļu ieņēmumus.”

 

Programmas mērķis ir sniegt atbalstu Latvijas tautsaimniecības attīstībai nozīmīgiem projektiem, kuri palīdzēs sasniegt tādus stratēģiskos mērķus kā ekonomikas reindustrializācija uz augstākas pievienotās vērtības nozarēm un eksporta apjoma dubultošana līdz 2027. gadam. Īstenojot šo programmu, tiks radītas 800 jaunas, labi apmaksātas darba vietas, katrs projekts nesīs vismaz trīs miljonus eiro eksporta pieaugumu gadā un 250 tūkstošus eiro ieguldījumus pētniecībā un attīstībā ik gadu.

 

Projektu atlase turpināsies līdz 18. aprīlim un LIAA izdos lēmumus par apstiprināmajiem projektiem mēneša laikā pēc pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām. Nākamajā solī projektu finanšu kritērijus vērtēs un lēmumus par aizdevuma piešķiršanu pieņems ALTUM.

 

Lai detalizētāk izstāstītu par programmas nosacījumiem, visi interesenti tiek aicināti piedalīties tiešsaistes seminārā, kurš norisināsies 19. janvārī pulksten 10:00. Semināram varēs sekot līdz Ekonomikas ministrijas, LIAA un ALTUM Facebook kanālos.

 

Vebināra programma:

1. DAĻA - ATBALSTA MĒRĶIS UN SAŅĒMĒJI

Jānis Vitenbergs, Ekonomikas ministrs

Kaspars Rožkalns, LIAA direktors

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs

 

2.DAĻA - PRAKTISKI PAR AIZDEVUMU

Projektu atlase un pēcuzraudzība

Roberts Gudermanis, LIAA Stratēģisko projektu nodaļas vadītājs

 

Projektu finanšu vērtēšana un aizdevumi

Diāna Lopeta, ALTUM Centra reģiona vadītāja

 

Moderators - Kristians Pudans, ALTUM Mārketinga vadītājs

 

Plašāka informācija ar atbalsta saņemšanas nosacījumiem atrodama ALTUM oficiālajā tīmekļvietnē: https://www.altum.lv/lv/jaunumi/uznemejiem-bus-pieejams-aizdevums-ar-kapitala-atlaidi-lidz-10-miljoniem-eiro