Kultūra Kārķu pagasts

Kārķu tautas namā 14. februārī plkst. 18.00 Valentīndienas noskaņās visi aicināti noskatīties Elzas Gaujas jaunāko filmu “Pastkarte no Romas”. Tās centrā ir divu pastnieku senioru mīlestības stāsts, kur galvenās lomas atveido Jānis Jarāns un Indra Burkovska.

Lai laimētu ceļojumu uz Romu, Alvīne un Ernests ķeras pie viltīgas shēmas ar loterijas kuponiem, taču viņu ieceri aizēno Alvīnes strauji progresējošā Alcheimera slimība.

Alvīnes lomas atveidotāja Indra Burkovska piebilst: “Elzas Gaujas filmas stāsts ir atgādinājums par to, kāda vērtība ir mūsu dzīvība un kāds skaistums ir dzīve, kur var piepildīt savus sapņus. Ir tikai ļoti jāgrib. Mēs neviens nezinām savu likteni, bet es ticu, ka filma liks ticēt mīlestībai.”

Filmēta dažādos gadalaikos — pavasarī, vasarā un rudenī —, tapusi 24 filmēšanas dienās. Filma uzņemta Latvijā un Itālijā, tā veidota studijā "Picture House" sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un studiju Riverbed. Filmas operators ir Aleksandrs Grebņevs, scenāriju veidojušas Elizabete Lukšo-Ražinska un Elza Gauja, filmas māksliniece ir Ieva Kauliņa, kostīmu māksliniece – Kabish, montāžas režisors – Jurģis Ločmelis. Filmas mūzikas autors ir Andris Gauja, mūziku iespēlējuši Matīss Čudars, Artis Orubs, Jānis Porietis un Andris Gauja. Filmas producenti — Uģis Riekstiņš, Elza Gauja, Andris Gauja, izpildproducente Marta Šleiere.

 Filmas finansētāji ir Valsts Kultūrkapitāla fonds, TV3 Group Latvia un Nacionālais Kino centrs. Filma tiek piedāvāta kā Go3 oriģinālsaturs, izplatītājs Latvijā ir "Riverbed Sales".

Filmu atbalsta Arkogints, Cinevera LV, SIXT, Hansa Film Services, AirBaltic, Rīgas Cirks, Merrild, Cido grupa, Amber Beverage Group, MySkin, Magnum NT, TV3, Go3, izdevniecība Rīgas Viļņi, izdevniecība Dienas Mediji, Radio SWH, ziņu aģentūra LETA, Radio Star FM u. c.

Filmas garums – 88 minūtes
Ieeja – 3.00 eiro.

Būsiet gaidīti!

Filmas "Pastkarte no Romas" afiša

 

Dace Pieče

Kārķu tautas nama vadītāja
karkitn [at] valka.lv