Kultūra
Valkā apskatāma gleznotājas Ilvas Ievānes gleznu izstāde “Atmiņas par jūru”

Valkas pilsētas kultūras nama 1. stāva foajē apskatāma gleznotājas Ilvas Ievānes  gleznu izstāde “Atmiņas par jūru”.

Ilva Ievāne dzimusi 1969. gadā Stučkā (tagadējā Aizkrauklē). Bērnību pavadījusi Gulbenē, vēlāk ar ģimeni pārcēlusies uz dzīvi Aizkrauklē. Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mājturības un tehnoloģiju fakultātē studējusi mājturību un vizuālo mākslu, bet biznesa skolā “Nimfa” apguvusi vides dizainu.

Māksliniece 2016. un 2017. gadā vairākus mēnešus dzīvoja pāri Baltijas jūrai Zviedrijas zemes otrā krastā uz salas - Grunsunde.

Tā ir viena no skaistākajām un tūristu apmeklētākajām salām Zviedrijā.

Vienreizēja ar klintīm un aizām, jūru un viļņu putu šļakatām, saulrietiem un varavīksni, kuģiem un buru laivām, greznu koka arhitektūru un vienkāršām laivu mājām un jahtu piestātnēm.

Zviedrijas salas ainava ar pelēki miglainiem rītiem un biedējoša ar zibeņainām vētrām, krāšņa ar dzelteno narcišu puduriem un nomierinoša ar sapņaini zilo lavandu smaržu.

Ikdienā Grunsunde - sala ar vienkāršiem zviedru iedzīvotājiem, bet vasarā - paradīze tūristiem un atpūtniekiem-miljonāriem.

Ilvas dzīvē un gleznās ļoti lielu lomu spēlē gaisma un tajā esošās krāsas, kurās ir dzīvības spēks. Tas jūtams visos viņas izstādes darbos. 

Informāciju sagatavoja:

Aivars Ikšelis,

Valkas pilsētas kultūras nama direktors