Projektu aktualitātes
att

Ceturtdien, 27. janvārī, tiešsaistē norisinājās sanāksme par 5G savienotās un automatizētās mobilitātes ES pārrobežu izmēģinājumiem Valkā/Valgā. Sanāksmē piedalījās Valkas un Valgas pašvaldību pārstāvji, Latvijas mobilo sakaru operators “LMT” un citi projektā iesaistītie partneri no Spānijas, Somijas un Igaunijas.

Projekta 5G-ROUTES ietvaros, Valkā/Valgā tiks izvietotas 5G savienotās un automatizētās mobilitātes tehnoloģijas, lai veiktu progresīvus izmēģinājumus, kas nemanāmi darbojas noteiktā 5G pārrobežu koridorā ("Via Baltica-North").

Projekta mērķis ir veicināt savienotās un automatizētās mobilitātes un 5G tehnoloģiju attīstību. Projekts tiek finansēts ar Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju atbalsta programmas “Apvārsnis 2020” ("Horizon 2020").

“Esam priecīgi, ka Valka būs viena no pirmajām vietām Latvijā, kur tiks izmantotas 5G tehnoloģijas. Turklāt, šī projekta realizācija neprasīs ieguldījumus no Valkas pašvaldības budžeta,” komentē Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Plānots, ka viedās sistēmas tiks uzstādītas uz A3 autoceļa Rūjienas – Ausekļa ielu krustojumā (Valka, Latvija) un Rūjienas – Viljandi krustojumā (Valga, Igaunija).

“Šajos krustojumos būs ērtāk gan autobraucējiem, gan gājējiem, jo viedie luksofori pārslēgs satiksmes regulējošās gaismas automātiski, balstoties uz transportlīdzekļu un gājēju intensitāti, nevis pēc laika intervāla, kā līdz šim,” skaidro V.A. Krauklis.

att

Par piektās paaudzes (5G) savienotās un automatizētās mobilitātes ES pārrobežu izmēģinājumu projektu (5G Routes):

5G-Route ir 5G-PPP 3. fāzes projekts, kura mērķis ir ar pamatotiem pierādījumiem reālistiskos apstākļos apstiprināt savienotās un automatizētās mobilitātes jaunākās 5G funkcijas un 3GPP specifikācijas. Īpašs uzsvars ir paredzēts uz savienotās un automatizētās mobilitātes pielietojumu izvērtēšanu liela mēroga izmēģinājumos, kas demonstrētu atbilstošu funkcionalitāti 5G pārrobežu koridorā (Via Baltica-North), šķērsojot Latviju, Igauniju un Somiju.

Plašāka informācija par projektu pieejama www.5g-routes.eu .

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciālists