Izglītība

Piektdien, 4. novembrī, Rīgā norisinājās erudīcijas spēles Grindeks Gudrinieku čempionāta fināls, kurā  Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 8.a klases komanda "Strēlnieki" ieguva 2.vietu.

Komandā: Justs Brauķis, Toms Veisis, Katrīna Kristiāna Garoza un ķīmijas skolotāja Baiba Magone.

Par Grindeks rīkotās erudīcijas spēles Grindeks Gudrinieku čempionāts uzvarētājiem tika atzīta komanda "Dzirkstele"no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, savukārt trešajā vietā ierindojās audzēkņu komanda "VPVĢ ģēniji" no Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas.

Visas 20 fināla komandas par uzvaru cīnījās plecu pie pleca. Uzvara Grindeks Gudrinieku čempionāta finālā noslēdzās ar 390 no iespējamiem 500 punktiem. Par Latvijas 8. klašu jauniešu erudīcijas zināšanām šajā turnīrā šaubu nebija, jo turpat līdzās uzvarētājiem bija otrās un trešās vietas komandas no Valkas un Valmieras, spēli čempionātā noslēdzot arī ar 390 punktiem, atpaliekot vien ar atbilžu iesniegšanas jeb apdomas laiku spēles laikā.

Par konkursu:

Konkurss noritēja trīs kārtās, pulcējot 56 komandas no visas Latvijas, savukārt finālā piedalījās 20 erudītākās. Čempionāta pirmās vietas ieguvēji katrs, ieskaitot komandas skolotāju, saņēma 300 eiro naudas balvu savu mērķu realizēšanai. Savukārt 2. un 3. vietas ieguvēji saņēma multifunkcionālas un ergonomiskas mugursomas. Visas trīs uzvarētājkomandas ir aicinātas apmeklēt Grindeks, lai tuvāk iepazītos ar zāļu ražošanas uzņēmuma ikdienu. Kopumā Grindeks Gudrinieku čempionātam visaktīvāk pieteicās reģionālās skolas komandas, īpaši no Vidzemes un Latgales, kopējam dalībnieku skaitam sasniedzot 168 skolēnus un to skolotājus.

Apsveicam!

Foto:

no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas Facebook konta

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis

Sabiedrisko attiecību speciālists
ivo.leitis [at] valka.lv