Pašvaldība
Valkas pašvaldības dāvinātais autobuss ar ziedojumu kravu gatavs ceļam uz Ukrainu

Jau iepriekš vēstījām par Valkas novada pašvaldības domes lēmumu dāvināt Ukrainas Mariupoles pilsētas domei Valkas pašvaldībai piederošo pasažieru autobusu NEOPLAN un humānās palīdzības sniegšanu. Lai autobuss uz Ukrainu nedotos pustukšs, tika izsludināta labdarības akcija ar aicinājumu ziedot pirmās nepieciešamības preces karā cietušajiem.

Atsaucoties uz Valkas pašvaldības aicinājumu, Vācijas Ķīles-Dīsternbrukas (Kiel-Düsternbrook) Rotary klubs sadarbībā ar Valkas Rotary klubu organizēja pirmās nepieciešamības preču sagādi.

Šodien, 17. oktobrī, ar Vācijas Sarkanā Krusta auto Valkā ieradās Ķīles-Dīsternbrukas Rotary kluba biedrs Hennings Krāmers (Henning Kramer), atvedot vērienīgu ziedojumu kravu.

Vācu Rotary kluba ziedojuma kravā iekļauti spilveni, pārvalki, pledi, dvieļi, segas, pannas, elektriskie sildītāji, virtuves piederumu, guļammaisi, higiēnas preces, pārtika un citas humānās preces. Šīs preces tika iegādātas par vācu rotari klubu savāktajiem līdzekļiem.

Palīdzības kravu papildināja arī uzņēmuma SIA “Valdis” un iedzīvotāju ziedotās lietas. Piepildītais autobuss tiek gatavots ceļojumam uz Rīgu, no kurienes ar biedrības “Agendum” jeb Latvijā labi zināmā "Twitera konvoja" palīdzību tas tiks nogādāts uz Ukrainu.

Valkas novada pašvaldība saka lielu paldies Ķīles-Dīsternbrukas un Valkas Rotary klubiem, "Twitera konvoja" aizsācējam un aktīvistam Reinim Pozņakam, uzņēmumam SIA “Valdis” un ikvienam iedzīvotājam, kas atsaucās uz izsludināto palīdzības aicinājumu.

Ķīles-Dīsternbrukas Rotary klubs ziedo palīdzības kravu Mariupolei

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciālists