Datums 28.–30. marts, 2023
Laiks17.00–13.00
Vieta J. Cimzes Valkas Mūzikas skola
42. Cimzes mūzikas dienu baneris

28.martā plkst.17.00  J.Cimzes Valkas Mūzikas skolu pieskandinās pūšaminstrumentu skaņas. Koncertā uzstāsies Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi, kas pēc bērnu mūzikas skolas beigšanas turpina mācības nākošajā izglītības pakāpē. Interesants koncerts solās būt ar to, ka dažus skaņdarbus varēsim baudīt kā kopīgu cēsinieku un valcēniešu saspēli. Paredzēts, ka ar solo priekšnesumiem uzstāsies ne tikai viesi, bet arī mūsu J.Cimzes Valkas Mūzikas skolas audzēkņi. Koncerta ieeja ir brīva un sagaidām uz koncertu pūšaminstrumentu mūzikas cienītājus.

29.martā no plkst. 9.30 J.Cimzes Valkas Mūzikas skolā uz semināru “Mūzikas izglītība kā centrs bērna attīstībai un izaugsmei” pulcēsies mūzikas pedagogi no plašas apkārtnes, lai iegūtu jaunus impulsus un atziņas muzikāli pedagoģiskajā bērnu audzināšanā. Semināru vadīs lektors Guntars Zvejnieks, mag.art., mūzikas maģistrs. Ar muzikālu priekšnesumu klātesošos iedvesmos mūzikas pedagogs un dziesminieks Jānis Žagariņš.

Semināru aicinām apmeklēt ne tikai ar mūziku saistītos, bet arī bērnu vecākus un citus interesentus, kam interesē un rūp jaunās paaudzes intelektuālā attīstība. Pieteikšanās līdz 23.martam, zvanot direktorei 29356739. Dalības maksa 10 eiro.

30.martā plkst. 12.00 sāksies Jāņa Cimzes starptautiskais instrumentālo trio konkurss. Konkursa dalībnieki sadalīti divās vecuma grupās un astoņās apakšgrupās. Tik smalks dalījums tāpēc, ka veicinām daudzveidīgu kolektīvo muzicēšanu: instrumentālajos trio apvienojušies un pieteikušies viena veida instrumenta spēlētāji un audzēkņi, kas muzicē uz dažādiem instrumentiem, ir kolektīvi, kuri muzicē tikai paši, un ir tādi, kurus pavada koncertmeistars-pedagogs. Līdz ar to izveidojas interesants, plaša spektra muzikāls pasākums, kurā konkursa dalībnieki gūst labu profesionālo pieredzi, klausoties cits cita ansambļu spēli. Konkursam pieteikušies trio no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas. Tā kā Ukrainas dalībniekiem ceļš ir ne tikai tāls, bet arī gana sarežģīts un pat bīstams, tad viņu priekšnesumu konkursā noklausīsimies, izmantojot modernās tehnoloģijas.

Mūzikas skolas zāle ir ne tikai plaša un skanīga, bet arī viesmīlīga, tāpēc mūzikas mīļotājiem vieta vienmēr atradīsies un arī uz konkursu klausītāji laipni gaidīti!