Bibliotēka Izglītība Kultūra
tituls_faktu spele_ES_Valka

Atzīmējot notikumu “Latvijai 20 gadi Eiropas Savienībā”, Valkas bibliotēka izaicina jauniešus un pieaugušos piedalīties faktu spēlē “Zini par Valkas novadā paveikto kopā ar ES!”.

Pārbaudīt savas zināšanas par projektiem un notikumiem, kas realizēti Valkas novadā ar ES atbalstu aicinām no 7. līdz 10. maijam, ierodoties bibliotēkā, Rīgas ielā 22, 1.stāvā un Bērnu literatūras nodaļā.

Izvēlies vienu no projektu aprakstiem un par to atbildi, vai tas ir “patiess” vai “nepatiess”. Katru dienu starp dalībniekiem, kuri atbildējuši pareizi, tiks izlozētas vairākas Valkas ESIP sarūpētas un Ārlietu ministrijas finansiāli atbalstītas balvas.

Latvija pirms 20 gadiem Eiropas Savienībai (ES) pievienojās 2004. gada 1. maijā, tā noslēdzot gandrīz 10 gadus ilgušo pievienošanās procesu. Tajā pašā dienā par dalībvalstīm kļuva vēl 9 valstis: Kipra, Čehija, Igaunija, Ungārija, Lietuva, Malta, Polija, Slovākija un Slovēnija.

Lai uzsvērtu notikuma nozīmīgumu un ES devumu Latvijas valstij un tās sabiedrībai kopumā, bibliotēkās Eiropas Savienības informācijas punkti (ESIP) maijā daudzviet Latvijā rīko dažādas izzinošas, interaktīvas un izklaidējošas aktivitātes. Visā Latvijā 9.maijā tiek svinēta arī Eiropas diena.

Papildus izzinošajai  faktu spēlei "Zini par Valkas novadā paveikto kopā ar ES!" Valkas ESIP un Smiltenes ESIP piedāvā risināt ES Māja un Eiropas Savienības vēstnieku skolu jauniešu sastādīto krustvārdu mīklu "Mini un atklāj!" un atsvaidzināt, papildināt zināšanas, kā arī iegūt piemiņas balvas. Vairāk par aktivitāti https://ieej.lv/LVES20_VP.

#EiropasDiena2024 #EiropasDiena #EuropeDay #20YearsTogether #EUenlargement