Atbalsts Ukrainai
Valkas novada pašvaldība dāvās autobusu ar palīdzības kravu Mariupolei

Krievijas Federācijas militārā agresija likusi vairāk nekā 150 tūkstošiem mariupoliešu pamest dzimto pilsētu un doties uz Ukrainas kontrolēto teritoriju, apmetoties uz dzīvi daudzās citās Ukrainas pilsētās. Sākoties jaunajam mācību gadam jaunajiem mariupoliešiem ir nepieciešams transports uz Mariupoles pilsētas liceja skolu, kas kara sākumā tika pārcelta uz Kijivas Puča-Voditsas (Puscha-Vodytsia) rajonu. Diemžēl Mariupoles pilsētas aizstāvēšanas laikā tika iznīcināts viss pašvaldības transporta parks.

Lai palīdzētu īstenot izglītības un humanitārās programmas, atsaucoties uz Mariupoles pilsētas pašvaldības lūgumu, 12.septembra Valkas novada pašvaldības ārkārtas finanšu komitejas sēdē klātesošie deputāti vienbalsīgi atbalstīja priekšlikumu dāvāt Valkas pašvaldībai piederošo skolēnu autobusu NEOPLAN kopā ar pirmās nepieciešamības preču palīdzības kravu.

Iepriekš minētais skolēnu autobuss vairs netiek ekspluatēts Valkas novada vajadzībām, tāpēc sēdē klātesošie deputāti atzina, ka šis transportlīdzeklis būtu lietderīgāks ukraiņiem.

Aicinām iedzīvotājus un uzņēmumus, kuriem ir iespēja, palīdzēt un ziedot karā cietušajiem!

Nepieciešamo lietu saraksts:

  • Gultas veļas komplekti;
  • Spilveni, segas, pledi;
  • Siltās drēbes bērniem un pieaugušajiem;
  • Virtuves piederumi (pannas, katli utt.)

Aicinām līdz 15. oktobrim nogādāt savu ziedojumu Valkas pilsētas kultūras namā pie dežurantiem darba dienās no plkst. 8.00 – 17.00.

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,
Valkas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību speciālists